רוצה רק לצאת מהמשכנתא המשותפת - פורום משכנתא

שאלה חדשה
 • איתמר

  נשלח ע"יאיתמר 13:06, 24 בדצמבר 2012

  שלום רב אבי נשוי בשנית ואין לו ילדים מאישתו השניה, נישואיו עלו סרטון הוא עזב את הבית וכעת שוכר דירה לבד. אבי רוצה להתגרש, אך הבעיה שהוא חתום במשותף עם אישתו השניה על משכנתא על בית שהיא בונה והיא גם משלמת את המשכנתה. בניסיון להגיע להסכם גירושין הוחלט שהאישה תעביר את המשכנתא מעל אבי תוך 90 יום, אך אבי יודע שאין לה יכולת להעביר את המשכנתא לאף אחד בשל יחסיה העכורים עם משפחתה ולכן הוא חושש שהמצב ישאר כמו שהוא ולכן הוא דורש שיהיה סנקציה לאחר ה90 יום אם היא באמת לא תצליח להעביר, ולזה היא לא מסכימה. אציין שהבית בשלבי בניה מתקדמים, האישה לא שילמה תקופה את המשכנתא ונדרשה להערכה מהבנק, ואבי חתם לה על הערכה. רצונו של אבי הוא אך ורק להשתחרר מהמשכנתה המשותפת, האם ישנה דרך לצאת מהמשכנתא? למשל ע"י מכירת "חלקו" בנכס?

  השב
 • 13:24, 24 בדצמבר 2012

  ממשכנתא כמו גם מנישואין נכנסים ביחד ויוצאים ביחד . אפשר למכור את חלקו בנכס אך הן האישה והן הבנק צריכים לאשר זאת בחתימתם

  תגובה
 • 10:15, 25 בדצמבר 2012

  מה זה אומר שאם היא לא מסכימה למכור את הבית אז הוא בן ערובה למשכנתא הזאת לאורך כל ימי חיי המשכנתא? הוא לא יכול לחייב אותה למכור את הבית?

  תגובה
 • 12:33, 27 בדצמבר 2012

  ללא התייחסות לאספקט המשפטי . אם נכנסים ביחד למשכנתא אז צריכים לצאת ביחד או לפחות לקבל אישור לצאת מהשותף .

  תגובה
מנהל הפורום:משרד עו"ד הדס קריספי לוין בשיתוף חברת פריים

מנהל הפורום: משרד עו"ד הדס קריספי לוין בשיתוף חברת פריים

עורכת דין קריספי לוין (LL.B, LL.Mׂ התמחות במשפט עסקי) בעלת ניסיון רב בדיני המקרקעין על מכלול היבטיו,
למידע נוסף

077-9968239 חיוג
הודעה

פורום משכנתא דן בסוגיות מימון במסגרת עסקאות נדל"ן; סנכרון מועדי וקצב התשלומים בעסקת מכירה ורכישה בתזמון מקביל - וכפועל יוצא מכך על חשיבות השילוב בין עורך דין ליועץ משכנתא בעסקת נדל"ן; סוגיות משפטיות שקשורות במשכנתא; תכנון מימוני דה פקטו לעסקה; פתרון סוגיות הקשורות לייעוץ כספים ולייעוץ שוטף בסוגיות משכנתא.