יתרת חוב גבוהה משמעותית על משכנתא - פורום משכנתא

שאלה חדשה
 • אמנון

  נשלח ע"יאמנון 02:44, 7 במרץ 2013

  נשארו לי 12 תשלומי משכנתא.יתרת החוב המעודכנת שמציג הבנק גדולה משמעותית מסך כל הסכום שאחזיר להם בשנה הקרובה. האם יש מצב שאחרי התשלום האחרון עדיין אהיה חייב סכום כלשהו לבנק. אדגיש כי אין לי פיגורי תשלום. גם עמלת פרעון מוקדם של 900 שח לא מסבירה את ההפרש.

  השב
 • 07:51, 7 במרץ 2013

  לא נשמע הגיוני שיתרת החוב לשנה בחלוקה ל 12 חודשים גבוהה מסך החזר חודשי . במידה ואתה מסתכל על היתרה באתר הבנק תדע כי יש פיגור בהצגת הנתונים (ז"א אולי אתה מסתכל על יתרות של 13-14 חודשים). ליתרת הלוואה מדוייקת עליך להתקשר לשירות הלקוחות של הבנק

  תגובה
 • 10:37, 7 במרץ 2013

  קודם כל-תודה על התשובה הראשונית.
  סכום היתרה הוא אכן לפי רשומי הבנק ומעודכן לתאריך "אחרי תשלום אחרון ב2 למרץ" כדברם. בשירות לקוחות הסכום עוד פחות מעודכן.
  אשאל את שאלתי מנקודת מבט אחרת-האם בסיום התשלום האחרון הבנק יכול לטעון שיש עוד יתרה למרות שכל התשלומים שולמו במועדם ובהתאם לסכומים שדרש וחישב הבנק. האם יש תקדים לכך והאם יש להם קייס במקרה כזה.
  תודה

  תגובה
 • 11:55, 7 במרץ 2013

  לא יכול להיות שאחרי תשלום אחרון תישאר עוד יתרה תשלום אחרון יהיה בגובה יתרת התשלום . אם כבר טענה "נכונה" תהיה איך זה שנשאר עודף כ"כ גבוה לתשלום אחרון אך אני לא מכיר כזה דבר

  תגובה
מנהל הפורום:משרד עו"ד הדס קריספי לוין בשיתוף חברת פריים

מנהל הפורום: משרד עו"ד הדס קריספי לוין בשיתוף חברת פריים

עורכת דין קריספי לוין (LL.B, LL.Mׂ התמחות במשפט עסקי) בעלת ניסיון רב בדיני המקרקעין על מכלול היבטיו,
למידע נוסף

077-9968239 חיוג
הודעה

פורום משכנתא דן בסוגיות מימון במסגרת עסקאות נדל"ן; סנכרון מועדי וקצב התשלומים בעסקת מכירה ורכישה בתזמון מקביל - וכפועל יוצא מכך על חשיבות השילוב בין עורך דין ליועץ משכנתא בעסקת נדל"ן; סוגיות משפטיות שקשורות במשכנתא; תכנון מימוני דה פקטו לעסקה; פתרון סוגיות הקשורות לייעוץ כספים ולייעוץ שוטף בסוגיות משכנתא.