שבר ביד בחופשה הקיץ - פורום תאונות תלמידים

שאלה חדשה
 • שירלי

  נשלח ע"ישירלי 13:06, 5 בינואר 2015

  בני בן ה-7 שבר את ידו בחופשת הקיץ ב-07/2013 במתקן מאוד מסוכן בגן השעשועים בפארק שליד הבית . פניתי לעירייה וביקשתי שיוציאו את המתקן המסוכן הזה שהוקם לפני כ-15 שנה והם חזרו אליי ואמרו שבדקו עם מהנדס והמפקח והמתקן אושר ואין בו סכנה. מה אפשר לעשות? האם יש מקום לתביעה? אם אני פונה לביטוח תאונות אישיות למי עליי לפנות? תודה, שירלי

  השב
 • 13:13, 5 בינואר 2015

  שכחתי להוסיף שהילד שלי היה עם גבס ביד שמאל כ-3 שבועות בחופשת הקיץ.

  תגובה
 • 14:08, 5 בינואר 2015

  שלום שירלי
  כמו במקרים דומים, יש היתכנות לתביעה הן לפי פוליסת ביטוח תאונות אישיות תלמידים, והן לפי דיני הנזיקין.
  הזכאות לתגמולי הביטוח לפי הפוליסה מותנית בשיעור הנכות הצמיתה שנותרה לילד. הנכות נקבעת ע"י מומחה מתאים, במקרה שלך - אורטופד. יש גם פיצוי עבור ימים שבהם היה הילד רתוק למיטה או לבית, גם אם ימים אלו חלו בתקופת החופשה. ככל שימי הריתוק עלו על 21, יש זכאות לקבלת פיצוי יומי בסך של כ-90-100 ש"ח ליום, על מס' הימים העולה על 5 ימים ראשונים. ככל שהילד היה מאושפז, יש פיצוי נוסף בעבור כל יום של אשפוז.
  זכאות לפיצויי נזיקין: ככל שניתן להוכיח שהמתקן לא היה תקין או לא בטוח, לפי קריטריונים מקצועיים, עשוייה להיות זכאות לפיצויי נזיקיים, אך הדבר אינו מובן מאליו. גובה הפיצויים תלוי בראש ובראשונה בחומרת הפציעה ובתוצאות ארוכות-הטווח שלה.

  תגובה

פורום זה יעסוק בפגיעות ותאונות של תלמידים בין כותלי בית הספר ומחוצה לו וינסה לתת מענה לשאלות הורים ותלמידים בנוגע לזכויות תלמידים אשר נפגעו בתאונות, הן מול חברות הביטוח השונות והן במקרים אחרים, בגין רשלנות מוסדות החינוך ובעלי התפקידים בהם.