ילד שבר את עצם הבריח בחוג - פורום תאונות תלמידים

שאלה חדשה
 • יאיר

  נשלח ע"ייאיר 06:11, 7 בינואר 2015

  שלום רב. הבן שלי שבר את עצם הבריח בזמן משחק כדור רגל הילד בן 14 ומשחק כדור רגל במסגרת חוג שפעיל במסגרת האתאחדות לכדור רגל. האם יש עילה לתביעה .ואם כן את מי עליי לתבוע את הביטוח של החוג או של בית הספר.

  השב
 • 14:32, 8 בינואר 2015

  כאמור בתשובתי למטה לסמדר מיום 24.12.14, פוליסת ביטוח תאונות אישיות תלמידים אינה מחריגה פגיעות ספורטיביות, ולכן התשובה לכאורה היא כי יש זכאות. אולם יש לשים לב שקיימת החרגה בפוליסה לפגיעות במסגרת עבודה, וחברת הביטוח עלולה לטעון כי פגיעה במהלך משחק שמשולמת עבורו תמורה כספית אינה מכוסה בשל כך. ככל שמדובר באימון או במשחק שלא כנגד תשלום, נראה שהזכאות קיימת. יחד עם זאת עלי לצנן את ההתלהבות, משום שלרוב שבר בעצם הבריח אינו מותיר נכות צמיתה, והפוליסה קובעת שאין תגמול עבור פציעה שאינה "מניבה" נכות בשיעור של 5% לפחות.
  פרט לכך ניתן לתבוע בנזיקין, ככל שהיה מפגע שהביא לפגיעה. לשם כך צריך לדעת את הנסיבות המפורטות של הפגיעה, ומהן גם תיגזר שאלת זהותו של הנתבע. אתה מוזמן ליצור קשר ולברר זאת אתי.

  תגובה

פורום זה יעסוק בפגיעות ותאונות של תלמידים בין כותלי בית הספר ומחוצה לו וינסה לתת מענה לשאלות הורים ותלמידים בנוגע לזכויות תלמידים אשר נפגעו בתאונות, הן מול חברות הביטוח השונות והן במקרים אחרים, בגין רשלנות מוסדות החינוך ובעלי התפקידים בהם.