ילדה שנפצעה בצהרון - פורום תאונות תלמידים

שאלה חדשה
 • עליזה

  נשלח ע"יעליזה 10:12, 15 בינואר 2015

  שלום רב. בתי בת ה-10 נמצאת בצהרון כול יום לאחר בית הספר עד השעה 16.30. אתמול בשעה 15.30הילדה נפלה בחצר על מוט ברזל ונחתכה חתך רציני ברגל מהצהרון התקשרו ואמרו שניר " נשרטה " והכול בסדר. שהילדה הגיעה הביתה נילקחה למרמ ומשם הופנתה לבית חולים ושם סגרו לה את החתך ב4 תפרים אני מאוד כועסת ורוצה לתבוע אותם האם ניתן לתבוע אותם ? והאם זה כדאי ? תודה רבה עליזה

  השב
 • 13:27, 15 בינואר 2015

  שלום רב לעליזה. קוראי הפורום כבר יודעים, שפגיעת ילד יכולה להביא לשני מסלולים של תביעה: תביעת ביטוח תאונות אישיות תלמידים, כלפי חברת הביטוח שבה ערכה הרשות המקומית שבו נמצא המוסד שבו לומד הילד את הביטוח; וכן לתביעה לפי דיני הנזיקין, כלפי מי שאחראי למפגע או לתאונה. בתביעת הביטוח ניתן לקבל תגמולים רק עבור נכות זמנית, הגורמת לריתוק אל הבית, עם תוספת מסויימת עבור ימי אשפוז, והתגמולים העיקריים ניתנים עבור נכות צמיתה שנותרה לנפגע. הנכות המזכה בתגמולים היא החל מ-5%, ואין פיצוי עבור פגיעה שהיא אסתטית בלבד. לפי התיאור המופיע בשאלתך, לא נראה שיש זכאות לתגמולי ביטוח. בנוגע לפיצויי נזיקין, זה תלוי בגורם לתאונה, והאם יש גוף שאחראי לכך וניתן לתביעה. ברור שככל שהנזק קטן, כך הפיצוי יהיה נמוך.

  תגובה

פורום זה יעסוק בפגיעות ותאונות של תלמידים בין כותלי בית הספר ומחוצה לו וינסה לתת מענה לשאלות הורים ותלמידים בנוגע לזכויות תלמידים אשר נפגעו בתאונות, הן מול חברות הביטוח השונות והן במקרים אחרים, בגין רשלנות מוסדות החינוך ובעלי התפקידים בהם.