שבירת יד בסוף יום לימודים - פורום תאונות תלמידים

שאלה חדשה
 • ליאת

  נשלח ע"יליאת 11:08, 10 בפברואר 2015

  בני תלמיד בכיתה ט' שבר את היד שלו בכניסה לשטח בית הספר בסוף יום לימודים הוא היה בבית 10 ימים וחזר לבית ספר עדיין חבוש האם זה נקרא שהוא היה בגדר אחריות בית הספר עדיין? האם הביטוח לתאונות תלמידים צריך להיות משולם?

  השב
 • 13:24, 10 בפברואר 2015

  שלום ליאת. ביטוח תאונות תלמידים תקף גם כלפי פציעות שאינן במסגרת בית הספר. אין אפוא משמעות לשאלה האם זה היה בתוך יום הלימודים או לאחריו. ככל שתנאי התשלום לפי הפוליסה מתקיימים, כלומר - ככל שנותרה נכות צמיתה בשיעור של 5% ומעלה, או שהילד היה רתוק למיטה או לבית, גם אם ימים אלו חלו בתקופת החופשה, למעלה מ-21 יום, יש זכאות לקבלת תגמולי ביטוח. ככל שהילד היה מאושפז, יש תגמול נוסף בעבור כל יום של אשפוז. פרט לכך ניתן לתבוע בנזיקין, ככל שהיה מפגע שהביא לפגיעה. לשם כך צריך לדעת את הנסיבות המפורטות של הפגיעה, ומהן גם תיגזר שאלת זהותו של הנתבע. ניתן ליצור קשר ולברר זאת אתי.

  תגובה

פורום זה יעסוק בפגיעות ותאונות של תלמידים בין כותלי בית הספר ומחוצה לו וינסה לתת מענה לשאלות הורים ותלמידים בנוגע לזכויות תלמידים אשר נפגעו בתאונות, הן מול חברות הביטוח השונות והן במקרים אחרים, בגין רשלנות מוסדות החינוך ובעלי התפקידים בהם.