הוצאות פינוי - פורום תאונות תלמידים

שאלה חדשה
 • לימור

  נשלח ע"ילימור 11:30, 17 ביוני 2015

  ילדי איבד הכרה בשטח בית הספר במהלך הלימודים בעת משחק כדור.בית הספר הזעיק אמבולנס והוא פונה לבית החולים,שם נבדק ושוחרר לאחר בדיקות.אף גורם לא מוכן לשאת בהוצאות הפינוי,לא ביטוח איילון ולא קופ"ח מה עלי לעשות?

  השב
 • 17:24, 17 ביוני 2015

  שלום רב. עפ"י הדין ניתן לגבות דמי פינוי ע"י מד"א ממי שקיבל את השירות (הנפגע) או ממי שחתם על התחייבות לתשלום עבור דמי הפינוי. ההוראה בידי אנשי מד"א היא להחתים את מי שקורא להם על טופס התחייבות. במקרה שלכם, אני מניח שאתם, ההורים, לא חתמתם על ההתחייבות, ולכן לא ניתן לתבוע אתכם. הבן, שהוא מקבל הטיפול, הינו קטין, ולא ניתן לתבוע אף אותו. יכולה להיווצר סיטואציה לא נעימה, שהגורם שהזעיק את האמבולנס וחתם על ההתחייבות ייאלץ לשלם את דמי הפינוי. יחד עם זאת, קיים נוהל שאינו מעוגן בחקיקה, לפיו משרד החינוך נושא לעיתים בדמי הפינוי. ר' על כך בכתבות אתר משה"ח: http://cms.education.gov.il/EducationCMS/Applications/Mankal/EtsMedorim/2/2-2/HoraotKeva/K-2013-1-1-2-2-83.htm

  תגובה

פורום זה יעסוק בפגיעות ותאונות של תלמידים בין כותלי בית הספר ומחוצה לו וינסה לתת מענה לשאלות הורים ותלמידים בנוגע לזכויות תלמידים אשר נפגעו בתאונות, הן מול חברות הביטוח השונות והן במקרים אחרים, בגין רשלנות מוסדות החינוך ובעלי התפקידים בהם.