שבירת שבן- רשלנות הסייעת - פורום תאונות תלמידים

שאלה חדשה
 • שי

  נשלח ע"ישי 20:58, 4 בינואר 2013

  שלום רב, רציתי לדעת האם ניתן לתבוע בגין שן קידמית שנשברה לילד בן שלוש וחצי כתוצאה מרשלנות הסייעת (הסייעת סגרה עליו בטעות את הדלת וגרמה לשבר בשן). הרשלנות העיקרית היא שהיא לא דיווחה על המקרה ורק לאחר כ- 5 שעות לערך, התקשרה אילנו הסייעת המחליפה והודיעה כי הילד מתלונן על כאבי שיניים ומסרב לאכול. כשהגענו לגן ראינו שן על ערש דוואי, מיד נסע ו למוקד רפואת שיניים ושם נמסר לנו כי מכיוון שהטראומה קרתה לפני יותר משעתיים (פרק זמן קריטי להצלת השן), סיכויי הצלת השן הינם קלושים. היום לצערי, כשבוע וחצי לאחר המקרה, משנכשלו כל ניסיונות ההצלה, נאלצנו לעקור את השן. יש לציין כי הסייעת אינה מודה במקרה, אך סיימה לעבוד בגן....

  השב
 • 12:00, 7 בינואר 2013

  שי שלום,
  לפי תיאור המקרה נדמה שיש מקום לתבוע את הגן ( אין חובה לתבוע את הסייעת באופן אישי מאחר והיא חלק מצוות הגן).
  יחד עם זאת, ייתכן ויש מקום להמתין עם תביעה כזו על מנת לדעת את הנזק הסופי שנגרם לשן. האם מדובר באובדן שן לצמיתות או שמא שן חלב שנעקרה ותשוב ותגדל בעוד מספר שנים- כמקובל.

  בהצלחה

  תגובה

פורום זה יעסוק בפגיעות ותאונות של תלמידים בין כותלי בית הספר ומחוצה לו וינסה לתת מענה לשאלות הורים ותלמידים בנוגע לזכויות תלמידים אשר נפגעו בתאונות, הן מול חברות הביטוח השונות והן במקרים אחרים, בגין רשלנות מוסדות החינוך ובעלי התפקידים בהם.