האם צריך ביטוח אחריות מקצועיות אם אני יזמתי פעילות התנדבות? - פורום תאונות תלמידים

שאלה חדשה
 • אירה

  נשלח ע"יאירה 15:55, 13 באוקטובר 2013

  שלום, אני חושבת ליזום פעילות שטח לנוער בסיכון דרך מחלקת הרווחה בעיריה. מדובר משחקים שונים בחורשה בעצימות נמוכה, ריצת ניווט, טיול וכו' - סידרה של כמה מפגשים. את הפעילות אנחנו מעבירים בהתנדבות, אבל יש לי הסמכה של מנחת סדנאות שטח מוינגייט. הילדים מבוטחים דרך העיריה / המועדונית שלהם בזמן הפעילות. האם אני צריכה ביטוח אחריות מקצועית? האם ניתן לתבוע אותי על יוזמה שאני עושה במסגרת התנדבותית? תודה מראש על התשובה, אירה.

  השב
 • 17:22, 15 באוקטובר 2013

  שלום
  לשאלתך האחרונה- ניתן לתבוע אותך תמיד. השאלה אם התביעה תתקבל. ככל שאת עוסקת בפעילות זו כשלוחה של העיריה אז האחריות האישית שלך פחותה עד לא קיימת. אם מארגנת הפעילות זו העירייה והיא שוכרת את שירותיך על מנת להוציא את זה לפועל מטעמה, אמור להיות כיסוי ביטוחי מלא למשתתפים מצד העירייה. הייתי ממליץ, מאחר ובכל זאת קיים סיכון לתביעה נגדך, להסדיר העניין מול העירייה ובמידת הצורך לבקש כתב שיפוי מן העירייה במקרה שלך תביעה.

  בהצלחה בפעילותך הברוכה

  תגובה
 • 08:30, 27 באוקטובר 2013

  ליואב שלום רב

  ההגנה לה היא תידרש תעלה כסף, העובדה שהיא ספקית שירותים של הרשות, אינה מעלה או מורידה, מאחר והיא מציגה עצמה כבעלת ידע וניסיון בתחום, ומוכרת את שירותיה לרשויות.

  ככל שהרשויות אינן נותנים לה הוראות הפעל, ואין את מבחן ההשתלבות, לכל הפחות בהנחייה לגבי הפעילות, קרוב ולדאי שתביעה כנגד הרשות תידרה או תסתיים בערך מטרד.

  הייתי ממליץ לה לכל הפחות רכוש פוליסת ביטוח אחריות כלפי צד שלישי ולבטל את סייג אחריות מקצועית בגין נזקי גוף, הנובעים מהפעילות

  תגובה

פורום זה יעסוק בפגיעות ותאונות של תלמידים בין כותלי בית הספר ומחוצה לו וינסה לתת מענה לשאלות הורים ותלמידים בנוגע לזכויות תלמידים אשר נפגעו בתאונות, הן מול חברות הביטוח השונות והן במקרים אחרים, בגין רשלנות מוסדות החינוך ובעלי התפקידים בהם.