קצבת נכות כללית לעקרת בית - פורום נכות כללית

שאלה חדשה
 • לימור

  נשלח ע"ילימור 19:56, 24 ביוני 2013

  שלום רב, האם לאשה נשואה שהיא עקרת בית ושלא עבדה מאז נישואיה מגיעה קצבת נכות כללית ? מדובר באשה בת 37נשאית של גן BRCA1 שעברה כריתת שחלות מניעתית לפני שנה ואמורה לעבור ניתוח כריתת שדיים מניעתית (ללא שחזור) בעוד כ- 8 חודשים. שאלותיי : 1. האם היא יכולה להגיש תביעה לנכות כללית כעקרת בית עבור 2 ניתוחים אלה ? ומתי ? 2. האם היא תהיה זכאית לקצבה מהמל"ל ? 3. מהם הקריטריונים לקבלת קצבה במקרה של עקרת בית? 4. האם כריתת שדיים מניעתית מזכה בקצבת נכות? אודה על תשובותייך בהקדם. בברכה, לימור

  השב
 • 11:30, 26 ביוני 2013

  בדיקת הזכאות של עקרת בית היא לפי יכולתה לבצע את עבודות הבית השונות. קיימות מחלות שאינן משפיעות על היכולת התפקודית של האישה לבצע את מטלות הבית. בעיקרון עקרת בית יכולה לקבל קצבת נכות כללית. כריתת שדיים מניעתית מזכה באחוזי נכות אך לא בטוח שהיא מזכה בקצבת נכות כללית חודשית.

  תגובה
 • 11:55, 26 ביוני 2013

  ראשית, תודה על תשובתך.
  אם אני מבינה נכון - האם בעבור זה חברתי תקבל מענק חד פעמי ? או שתביעתה תידחה ?
  אודה על הבהרתך.
  בברכה, לימור

  תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

קצבת נכות כללית הינה קצבה חודשית הניתנת למבוטח אשר סובל מליקויים רפואיים המקנים לו נכות תפקודית ( דרגת אי כושר עבודה ) ממנה נגזרת קצבת הנכות הכללית. כיום לפי "חוק לרון" ניתן גם לעבוד וגם לקבל קצבת נכות כללית. ברם, באם אדם עובד הכיצד הוא מצוי באי כושר עבודה?

קצבת נכות: סכום של שאלות ותשובות מהפורום