סיכויי הגשת תביעה נכות כללית לביטוח לאומי ֹ גלאוקומה,סכרת,דיכאון,טרמור - פורום נכות כללית

שאלה חדשה
 • רון

  נשלח ע"ירון 11:49, 10 בספטמבר 2013

  שלום אני בן 61 מקבל פנסיה מוקדמת בסך 2000 ש"ח בחודש. אני סובל מ סכרת שמטופלת בשני סוגי תרופות, דיכאון שמאובחן מזה 20 שנה ומטופל בכדורים, טרמור (רעד בידיים ובכלל בזמן מנוחה) , בדיקת EMG גילתה בעיות בעצבים , לדברי ניורולוג יש לי 60% סתימת עורקים למרות שלא רשם זאת באבחנה שלו. לחץ דם גבוה שמטופל בכדורים . אני נוטל קרוב ל 10 תרופות שונות . האם : על סמך בעיות אלו : 1) יש סיכוי לקבל קצבת נכות מביטוח לאומי ? לפחות 60 אחוזי נכות על מנת לקבל את הקיצבה? 2) האם אוכל להגיש את התביעה לבד או הסיכויים לקבל את הקיצבה גבוהים יותר אם אגש עם עורך דין? 3) אם אגש לבדי לביטוח לאומי וקצבת הנכות לא תאושר האם אוכל לגשת לעורך דין ולערער תוך 30 יום ? אודה לתשובתכם . רון

  השב
 • 08:25, 30 בספטמבר 2013

  עושה רושם שליקוייך הרפואיים עולים לכדי נכות רפואית אשר עוברת סף רפואי. באשר לנכות התפקודית (אשר על פיה נקבעת דרגת אי הכושר) קשה להתרשם בפורום זה. תוכל לנסות להגיש את התביעה לבדך או באמצעות איש מקצוע שילווה אותך לאורך ההליך.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

קצבת נכות כללית הינה קצבה חודשית הניתנת למבוטח אשר סובל מליקויים רפואיים המקנים לו נכות תפקודית ( דרגת אי כושר עבודה ) ממנה נגזרת קצבת הנכות הכללית. כיום לפי "חוק לרון" ניתן גם לעבוד וגם לקבל קצבת נכות כללית. ברם, באם אדם עובד הכיצד הוא מצוי באי כושר עבודה?

קצבת נכות: סכום של שאלות ותשובות מהפורום