תביעת נכות בגין הפרעה נפשית - פורום נכות כללית

שאלה חדשה
 • דרור

  נשלח ע"ידרור 21:32, 18 בספטמבר 2013

  שלום רב, אני בן 22, סטודנט. ליפני כשנה וחצי הובחנתי עם הפרעה בשם OCD ההפרעה לא איפשרה לי לעבוד בשום עבודה בגלל תסמיני ההפרעה, כיום אני עובר טיפול שבסופו (עוד כשלושה חודשים) אני אצליח להתמודד עם ההפרעה ברמה שאני אוכל לעבוד בעבודות השונות. לאחרונה גיליתי שהייתי יכול לתבוע את הביטוח הלאומי ואולי לקבל RETRO על שנה אחורה+ עזרה חודשית של משכורת מידי הביטוח. השאלה שלי היא כזאת: עוד כשלושה חודשים אני מתחיל לעבוד בכוחות עצמי (דבר שאני רוצה כבר הרבה זמן) ואני לא רוצה לקבל ביטוח לאומי כל חודש כי ידוע לי שהדבר יגביל אותי בגובה המשכורת שאוכל לקבל. ולכן אני רוצה לדעת האם ניתן לקבל רטרו על שנה אחורה מבלי שיכריחו אותי לקבל ביטוח לאומי בעתיד? וכך לא אוכל לעבוד.

  השב
 • 08:34, 30 בספטמבר 2013

  כן. במידה ותעבור וועדה רפואית שתמצא כי הינך נכה ממועד רטרואקטיבי אזי תוכל לקבל קצבה רטרואקטיבית. באשר לעתיד תוכל לבקש שלא לקבל קצבה חודשית.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

קצבת נכות כללית הינה קצבה חודשית הניתנת למבוטח אשר סובל מליקויים רפואיים המקנים לו נכות תפקודית ( דרגת אי כושר עבודה ) ממנה נגזרת קצבת הנכות הכללית. כיום לפי "חוק לרון" ניתן גם לעבוד וגם לקבל קצבת נכות כללית. ברם, באם אדם עובד הכיצד הוא מצוי באי כושר עבודה?

קצבת נכות: סכום של שאלות ותשובות מהפורום