שחיקת דיסק - פורום נכות כללית

שאלה חדשה
 • אילנה

  נשלח ע"יאילנה 21:17, 9 ביוני 2012

  שלום אני בת 30, לפני 7 חודשים ילדתי את בתי השניה ומאז התחיל הסיפור הלא נעים שלי בלשון המעטה. התחלתי לסבול מכאבי גב חזקים, עד כי כך שלא יכלתי להרים את התינוקת, הכאבים התחילו להופיע אחרי ישיבה ממושכת או ניקיון בית. פניתי לאורטופד והוא עשה לי צילום ואמר שיש לי שחיקת דיסק מותני, נתן לי כדורים, זריקות והפניה לפיזיוטרפיה. עשיתי הכל בדיוק כמו שהוא אמר לי אך הכאבים לא עברו, רק התגברו. חזרתי אליו שוב פעם והוא אמר שצריך להתחיל להתאמן לחזק שרירי גב והבטן, אבל שחיקת דיסק זאת בעיה שלא נפתרת, זאת מחלה כרונית ואפילו ניתוח לא תמיד עוזר. עכשיו אני מסיימת את חופשת הלידה שלי ואני אמורה לחזור לעבודה. העבודה שלי היא בישיבה. השאלה שלי האם אני זכאית לקצבת נכות עקב מצב הבריאותי?

  השב
 • 21:16, 10 ביוני 2012

  נכותך אינה גבוהה. את נדרשת ל- 40% נכות רפואית כדי לעבור סף רפואי במסגרת ועדה לקצבת נכות כללית. הנכות הרפואית בגין פגיעתך אינה עוברת סף זה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

קצבת נכות כללית הינה קצבה חודשית הניתנת למבוטח אשר סובל מליקויים רפואיים המקנים לו נכות תפקודית ( דרגת אי כושר עבודה ) ממנה נגזרת קצבת הנכות הכללית. כיום לפי "חוק לרון" ניתן גם לעבוד וגם לקבל קצבת נכות כללית. ברם, באם אדם עובד הכיצד הוא מצוי באי כושר עבודה?

קצבת נכות: סכום של שאלות ותשובות מהפורום