תביעה דמי נכות - פורום נכות כללית

שאלה חדשה
 • ליד

  נשלח ע"יליד 18:01, 10 ביוני 2012

  שלום רב, אימי בת 64, אלמנה, עברה תאונת עבודה וקיבלה מביטוח לאומי אישור על כך וכן 75% משכר עבודה עבור 3 חודשים שלא עבדה. תאונת עבודה קרתה בפברואר ועד היום היא לא מצליחה לחזור לעבודה עקב הניתוח שעברה בכתף ותותב שהחליף חלק מהעצם (הומרוס). נכון להיום עוברת תהליך שיקומי בעזרת פיזיותרפיה. סטאטוס שלה פנסיונרית, עובדת שכירה (שכר בסביבות 1800 ש"ח), מקבלת דמי זקנה ואבטחת ההכנסה. גרה בשכירות. האם קביעת נכות ע"י ביטוח לאומי, במקרה שלה, יכולה לפגוע בקצבת זקנה ואבטחת ההכנסה? מנסיונך, מהו אחוז נכות לאור המצב המתואר כאן שהיא תוכל לקבל? אם לקחת עו"ד שייצג אותה בועדה רפואית- מהו סדר גודל התשלום שמקובל לתת לעו"ד כיום? האם עליה לשלם הוצאות נלוות לעו"ד? תודה.

  השב
 • 21:14, 10 ביוני 2012

  לא ניתן לקבל גם קצבת נכות מעבודה וגם קצבת זקנה אלא יש לבחור את הקצבה הגבוהה יותר. לפי שכרה היא לא תקבל יותר מקצבת הזקנה שלה.

  תגובה
 • 23:30, 11 ביוני 2012

  אז בעצם אין שום טעם להגיש תביעה אם כך?

  תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

קצבת נכות כללית הינה קצבה חודשית הניתנת למבוטח אשר סובל מליקויים רפואיים המקנים לו נכות תפקודית ( דרגת אי כושר עבודה ) ממנה נגזרת קצבת הנכות הכללית. כיום לפי "חוק לרון" ניתן גם לעבוד וגם לקבל קצבת נכות כללית. ברם, באם אדם עובד הכיצד הוא מצוי באי כושר עבודה?

קצבת נכות: סכום של שאלות ותשובות מהפורום