• גיא

  נשלח ע"יגיא 21:33, 12 בינואר 2014

  שלום רב, -אימא בת 60 -חולת סכיזופרניה מאוזנת בעזרת כדורים - ביקורת אצל פיסכאטרית אחת לחודש. ביקורת אצל נירולוג אחת לשלושה חודשים [עקב פירכוסים בעבר כים מטופלת בכדורים לפירכוס וכן כדורים נגד דיכאון]. כיום אנו צריכים עזרה בבית [מטפלת שתגיע לעזור בניקיון, סדר ואף תוציא אותה מהבית]. אחוזי הנכות שנקבעו לה הם:50 אחוז , דרגת אי כושר :75 אחוז]. מקבלת כיום קיצבת שארים כי זה גבוהה יותר מקיצבת נכות דרגת הנכות נקבעה בינואר 2004. אני מבין כי כדי לקבל עזרה ישנה ועדה לעלות את הנכות ל75 אחוז[יש לנו אישורים מרופאת המשפחה , נוירולוג ופסיכאטרית שהיא זקוקה לעזרה. שאלתי היא: -האם יכולים לפגוע בתנאים הקיימים שיש לה היום? -זה שאני ואחי נמצאים בבית [מהווה בעיה בעזרה שכן בבוקר אנחנו לא נמצאים?] -האם ב75 נכות [מה שיקנה לה את העזרה הסכום המגוחך של 2546 ש"ח ייגדל?] תודה רבה להתייחסותך, גיא

  השב
 • מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

  עו"ד הלל א.- משרד רונן אבניאל,מנהל הפורום

  17:07, 27 בינואר 2014

  גיא שלום, גובה הקצבה נקבע לפי אי הכושר. ניתן לבדוק אפשרות תביעה לשירותים מיוחדים. לשם כך, יש לבחון את החומר הרפואי של אמך.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

קצבת נכות כללית הינה קצבה חודשית הניתנת למבוטח אשר סובל מליקויים רפואיים המקנים לו נכות תפקודית ( דרגת אי כושר עבודה ) ממנה נגזרת קצבת הנכות הכללית. כיום לפי "חוק לרון" ניתן גם לעבוד וגם לקבל קצבת נכות כללית. ברם, באם אדם עובד הכיצד הוא מצוי באי כושר עבודה?

קצבת נכות: סכום של שאלות ותשובות מהפורום