נכות לחולה פיברומיאלגיה, תת פעילות תריס ועייפות כרונית - פורום נכות כללית

שאלה חדשה
 • רון

  נשלח ע"ירון 19:17, 3 במרץ 2014

  שלום שמי רון בן 30, עובד במשרה מלאה. סוחב עייפות תמידית בחמש שנים אחרונות שפוגעת בכל תחומי החיים. בחצי שנה האחרונה היעדרויות רבות מהעבודה עקב וירוס ויראלי שאיני יוצא ממנו. מטופל מזה 8 שנים בסרוקט 20 מג עקב מקרה דכאוני שהיה בשנות העשרים,ללא החמרה במצב. באבחנת ריאומטלוג (פרוספסור באחד מבתי החולים בארץ ). מלפני מספר ימים 14 מתוך 18 נקודות רגישות ושזה באמת פיברומיאלגיה ועייפות כרונית ביחד.נתן המשך בדיקות של צילומי חזה. גלובוליטים,סרולוגיה זיהומית ועוד. תלונות עיקריות : עייפות תמידית , סחרחורת , חוסר ריכוז, שינה קצרה בלילה ללאבע חמש שעות. עברתי מעבדת שינה ואבחון שאין בעיה בשינה. בזמן עייפות מוגברת זיכרון לטווח פגום יותר (עד כדי לשכוח איפה שמתי דבר מסויים לפני כמה דקות), כאבים בגוף בעיקר בלילה (נשלטים על ידי משככי כאבים), לפני שינה חוסר מנוחה של הרגליים.והחשוב ביותר התקררויות חוזרות ללא ממצא זיהומי וללא טיפול סופי. בא בגלים. האם על סמך סימפטומים אלו יש סיכוי לקבל נכות מביטוח לאומי? או שצריכים להיות סימפטומים קשים יותר של קישיון שרירים וכו'. האם מכתב של הרופא המאבחן עם כל הסימפטומים הנ"ל יכול לעזור או שתלונות על כאבים ודברים שאי אפשר לבדוק אותם (כמו עייפות ושינה קצרה) לא מקובלים בביטוח לאומי אודה לעצתך רון

  השב
 • מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

  עו"ד הלל א.- משרד רונן אבניאל,מנהל הפורום

  17:02, 9 במרץ 2014

  רון שלום, נראה כי עבור ליקוי זה בלבד לא תהיה זכאי לקצבת נכות כללית, מה עוד שהנך עובד וייתכן כי הכנסתך עולה על ההכנסה הקבועה בחוק. במקרה זה יש חשיבות לעיון במסמכים הרפואיים על מנת לבחון את מכלול האפשריות.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

קצבת נכות כללית הינה קצבה חודשית הניתנת למבוטח אשר סובל מליקויים רפואיים המקנים לו נכות תפקודית ( דרגת אי כושר עבודה ) ממנה נגזרת קצבת הנכות הכללית. כיום לפי "חוק לרון" ניתן גם לעבוד וגם לקבל קצבת נכות כללית. ברם, באם אדם עובד הכיצד הוא מצוי באי כושר עבודה?

קצבת נכות: סכום של שאלות ותשובות מהפורום