תביעה רטרואקטיבית - פורום נכות כללית

שאלה חדשה
 • אשר

  נשלח ע"יאשר 12:25, 18 במאי 2014

  שלום וברכה עברתי תאונת עבודה ב 1999 פגיעת ראש ולאחריה שנת שיקום קשה הביטוח הלאומי קבע לי 0 נכות מול 45% רופאי חוות הדעת נוירולוג ואאג עברו שנים שבם פוטרתי מאיספור עבודות , הגשתי שוב אך הפעם לנכות כללית וכאן אישור לי 52 % נכות רפואית ו60% אי כושר . שוב פניתי לנכות מעבודה ושוב נדחיתי ב0% הצלחתי להחזיר את התיק בפסק דין מבית הדין לעבודה אך הפעם הועדה לערעורים החליטה להכיר בנכות שקשורה לנסיבות התאונה וקבלתי 50% . מדוע אם לא אוכל לתבוע תביעה רטרואקטיבית על כל השנים בהם קופחתי ?? מדוע אין הצמדה כלשהיא לשכר שקבלתי לפני קרות התאונה ב 1999 ?? אם אילו התקנות למי אפשר לפנות על מנת שאוכל להגיש בקשה לשינוי התקנות הללו אולי לבאים אחרי זה יעזור ... מודה לך על תשומת לבך אשר

  השב
 • מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

  עוד ארנטל הלל משרד רונן אבניאל,מנהל הפורום

  10:42, 21 במאי 2014

  אשר שלום, מאחר והגשת את תביעתך החוזרת כ"החמרת מצב", מצבך נדון עובר להגשת התביעה ולא רטרואקטיבית. יש לבחון את פסק דינו של בית הדין לעבודה ואת פרוטוקול הוועדה לעררים ע"מ לקבוע האם ניתן להגיש תביעה להכרה רטורואקטיבית.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

קצבת נכות כללית הינה קצבה חודשית הניתנת למבוטח אשר סובל מליקויים רפואיים המקנים לו נכות תפקודית ( דרגת אי כושר עבודה ) ממנה נגזרת קצבת הנכות הכללית. כיום לפי "חוק לרון" ניתן גם לעבוד וגם לקבל קצבת נכות כללית. ברם, באם אדם עובד הכיצד הוא מצוי באי כושר עבודה?

קצבת נכות: סכום של שאלות ותשובות מהפורום