איחוד נכויות - פורום נכות כללית

שאלה חדשה
 • לנה

  נשלח ע"ילנה 14:29, 15 ביוני 2012

  שלום. אני מורה למוזיקה בת 54 ואני עובדת כבר שנה שניה בחצי משרה כאשר אני מקבלת משכורת על משרה מלאה וזאת הודות להשלמת חצי משרה נוספת על ידי ימי מחלה. ימי המחלה הולכים להיגמר ואני רוצה לצאת לפנסיה תקציבית. בגלל מספר אירועים שקשורים למקצועי כמורה למוסיקה יש לי מספר נכויות בינהן: 19% על שתי ידיי (סינדרום CTS), 13% נכות עקב מחלת דה-קרובן. 10% נכות עקב בעיות מיתרי קול. בנוסף, נפצעתי בפיגוע ירי של רקטת קסם בדרכי לעבודה ויש לי נכות של 10% +9% טינטון+ נפשי. ברגע שאצא לפנסיה אאבד לפחות 60% מסך ההכנסות שלי. האם יש אפשרות לבקש צירוף נכויות? אם כן, מתי כדאי לעשות זאת?( רק כאשר אפסיק לעבוד או לפני?) תודה רבה מראש, לנה.

  השב
 • 11:31, 20 ביוני 2012

  אי אפשר לבקש צירוף נכויות בין קצבת נפגעי איבה לבין הפגיעות בעבודה. ברגע שתחדלי לעבודה תהיה אפשרות לצרף את הנכויות שנובעות מהפגיעה בעבודה כך שאולי תוכלי לקבל קצבת נכות מעבודה חודשית.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

קצבת נכות כללית הינה קצבה חודשית הניתנת למבוטח אשר סובל מליקויים רפואיים המקנים לו נכות תפקודית ( דרגת אי כושר עבודה ) ממנה נגזרת קצבת הנכות הכללית. כיום לפי "חוק לרון" ניתן גם לעבוד וגם לקבל קצבת נכות כללית. ברם, באם אדם עובד הכיצד הוא מצוי באי כושר עבודה?

קצבת נכות: סכום של שאלות ותשובות מהפורום