קצבת נכות כללית מהביטוח לאומי - פורום נכות כללית

שאלה חדשה
 • יעקב

  נשלח ע"ייעקב 15:19, 26 ביולי 2015

  שלום רב, אני כל חיי סובל מדיכאונות וחרדות ומטופל תרופתית החל מגיל 19. נמצא בטיפול פסיכיאטרי החל מגיל 19. כיום אני בן 31 מובטל. בנוסף בשנתיים האחרונות אני סובל מכאבים כרוניים באשכים אשר כל הבדיקות שנעשו במהלך השנתיים לא מצאו סיבה לבעיה ואני חי עם הכאבים האלו כבר שנתיים. עבדתי כמחסנאי ופוטרתי מהעבודה בגלל שנעדרתי רבות מהעבודה עקב הכאבים. האם יש טעם להגיש בקשה לביטוח לאומי לקבלת קצבת נכות עקב הבעיות הנ"ל? אני לא יכול לעבוד בכלל עקב הכאבים באשכים. עברתי גם ניתוח באשכים שלא פתר את בעיית הכאבים. יש לי סיכוי לקבל קצבה כלשהיא? יש לי כמובן את כל המסמכים הרפואיים הנדרשים להוכחת הבעיות. הן הנפשיות והן הכאבים באשכים. תודה מראש

  השב
 • 10:49, 27 ביולי 2015

  יש לבחון על בסיס מסמכים רפואיים, האם נכותך הרפואית עבור כלל ליקוייך מגיעים לכדי נכות מזכה. בנוסף יש לבחון האם איבדת כתוצאה מליקוייך יותר מ- 50% מכשרך להשתכר.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

קצבת נכות כללית הינה קצבה חודשית הניתנת למבוטח אשר סובל מליקויים רפואיים המקנים לו נכות תפקודית ( דרגת אי כושר עבודה ) ממנה נגזרת קצבת הנכות הכללית. כיום לפי "חוק לרון" ניתן גם לעבוד וגם לקבל קצבת נכות כללית. ברם, באם אדם עובד הכיצד הוא מצוי באי כושר עבודה?

קצבת נכות: סכום של שאלות ותשובות מהפורום