השפעת הכנסה שלא מעבודה על גובה וזכאות לקצבת נכות כללית + השפעת הכנסה שלא מעבודה על מיסוי דמי ביטוח לאומי למקבל קצבת נכות כללית. - פורום נכות כללית

שאלה חדשה
 • נ

  נשלח ע"ינ 10:07, 27 ביולי 2016

  שלום, אודה לך מאוד למענה על שאלותיי: 1) בתביעה לנכות כללית למוסד לביטוח לאומי- האם הכנסה שלא מעבודה (לא שכיר ולא עצמאי) משפיעה באיזשהו אופן על קביעת אחוזי דרגת אי כושר העבודה ואחוזי הנכות הרפואית? האם הכנסה שלא מעבודה בכלל רלוונטית לעניין תביעה לנכות כללית או משפיעה עליה באיזשהו אופן? 2) במידה ונכה הוכר כנכה כללי ומקבל קצבת נכות כללית בסך 1,733 ש״ח, עם 74% אי כושר עבודה יציבה ו-69% נכות רפואית יציבה לצמיתות - האם זה שהוא מקבל במהלך הזמן הזה הכנסה שלא מעבודה (לא שכיר ולא עצמאי זה נקרא הכנסה שלא מעבודה לפי מיטב הבנתי) משפיע באיזשהו אופן על הקצבה שלו? או שעל פי חוק לרון רק הכנסה מעבודה כשכיר או עצמאי יש בהם כדי להשפיע על גובה הקצבה? 3) בנוסף, במידה והוא נכה בעל 74% אי כושר עבודה, האם במהלך כל אותו הזמן שהוא מקבל קצבת נכות כללית, הוא בעצם פטור מתשלום דמי ביטוח על ההכנסה שלא מעבודה? אודה מאוד לתשובה שמקיפה את השנים 2012-2016. מאוד אודה למענה, תודה רבה והמשך שבוע נעים.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

  רונן אבניאל - משרד עורכי דין,מנהל הפורום

  12:48, 3 באוגוסט 2016

  הכנסה שלא מעבודה אינה משפיעה על אחוזי הנכות ו/או אי הכושר, אך עלולה להשפיע על גובה הקצבה מעבר לקצבה הבסיסית.

  תגובה
 • 21:57, 26 בינואר 2017

  האם הכנסה מהשכרת דירות נחשבת להכנסה מעבודה? אדם שמשכיר דירות ויש לו מהן הכנסה של 14,000 ש"ח לחודש ומוציא קבלות לשוכר האם זכאי לקצבה נכות כללית והאם ההכנסה מהדירות פוגעת בקיצבה בצורה כלשהי.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

קצבת נכות כללית הינה קצבה חודשית הניתנת למבוטח אשר סובל מליקויים רפואיים המקנים לו נכות תפקודית ( דרגת אי כושר עבודה ) ממנה נגזרת קצבת הנכות הכללית. כיום לפי "חוק לרון" ניתן גם לעבוד וגם לקבל קצבת נכות כללית. ברם, באם אדם עובד הכיצד הוא מצוי באי כושר עבודה?

קצבת נכות: סכום של שאלות ותשובות מהפורום