לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
גל

ועדת העבודה והרווחה אישרה: קצבת הנכות הכללית תגדל - שאלות

ועדת העבודה והרווחה אישרה: קצבת הנכות הכללית תגדל;... "חוק ההסדרים: ועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת אישרה היום פה אחד שורת הטבות למקבלי קצבאות נכות כללית מהמוסד לביטוח לאומי. בין השינויים שאושרו: מבחן הכנסות חדש ומיטיב: כיום, עלייה בשכר של מעל ל-45% או 60% מהשכר הממוצע במשק (תלוי לפי זכאות הנכה), שוללת באופן אוטומטי את קצבת הנכות ממי שצבר ותק של פחות מ-12 חודשים בקבלת הקצבה. מעתה, אם במשך שלושה חודשים הכנסתו של נכה היתה נמוכה ב-60% מהשכר הממוצע במשק, הוא ימשיך לקבל קצבת נכות. זאת עד רמת הכנסות של כ-9,000 שקלים לאדם יחיד. שינוי בדיסריגארד: ניכויי ההכנסות משכר של מקבלי קצבה עובדים יקטנו, ויחלו מרמת הכנסה של 2,745 שקלים במקום 1,987 כיום. בנוסף, ניכוי של 30% מהקצבה יחל רק מרמת הכנסה של 2,745 שקלים, לעומת 2,366 שקלים כיום. המשמעות: גידול של 252 עד 334 שקלים בקצבאות החודשיות (תלוי בהכנסה ובהרכב המשפחתי) ל-190 אלף ממקבלי קצבאות הנכות. הגדלת האוכלוסיה הזכאית לקצבה חודשית נוספת (קח"ן): החלת הקצבה על נכים עם דרגת אי כושר מלאה של 40%, במקום 50% ומעלה כיום. הקצבה תגדל ב-151 עד 451 שקלים בחודש, בהתאם לרמת נכותו. מועד תשלום קצבת הנכות לכלל הנכים בדרגת אי כושר של 100%, יהיה בגין היום ה-31 לאחר הפגיעה והלאה, ולא בגין היום ה-90 והלאה כפי שקיים כיום. ביטול מגבלת רשת הביטחון: כיום, מקבל קצבת נכות אשר הכנסותיו גדלו והוא הפסיק להיות זכאי לקצבת נכות, יכול לחזור לקבל קצבת נכות ללא בדיקה מחודשת רק אם לא עברו 3 שנים מאז הפסיק לקבל את הקצבה. כעת הוחלט לבטל את המגבלה, והוא יוכל לשוב ולקבל קצבה ללא צורך בהגשת תביעה וללא מגבלת זמן. מקבל קצבת נכות מ2011 אני מרוויח כיום 4,100 ברוטו נמצא בקצבת נכות ולא עידוד . (קבוצה ב') ( 2,003 ש"ח קצבת נכות) 1. האם אני צריך לרדת בשכר ב45% או 60% מהשכר הממוצע במשק בשל שהקצבת נכות שלי תישלל בהמשך? 2. האם הצליחו בחוק ההסדרים לבטל את בדיקה בנכות כללית מחדש אחרי 3 שנים? 3. איזה שכר אתה ממליץ להרוויח \ האם להמשיך באותו מסלול שאני עכשיו ? 4. האם כתוצאה מהחוק ההסדרים החדש אפשר לעלות בשכר מבלי שתיפגע הקצבה תודה מראש בברכה גל סאסי

item.Author מנהל הפורום רונן אבניאל - משרד עורכי דין

טרם הושלמו הליכי החקיקה בעניין.

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום נכות כללית