לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
נוניו

פנסיית נכות וקיזוז יתר

אני בן 66 גר בנהריה עובד בטבריה ומקבל פנסיית נכות ממבטחים משנת 1993. על פי מסמכים שנשלחו לי מהקרן נכתב כי אני זכאי להשתכר .ובתנאי ששכרי ביחד עם הפנסיה המשולמת לי לא יעלה על השכר הקובע . שהרי כל סכום מעבר יקוזז ע"י הקרן. לצורך החישוב לוקחים את שכר הברוטו הן מהקרן והן משכר העבודה. לשאלתי : עבור נסיעות ברכבי הפרטי אני מקבל היום 50 ש.ח. בעבור כל יום עבודה, ובמקום העבודה הקודם קיבלתי 100 ש.ח. בעבור כל יום עבודה. ההוצאות הנ"ל המוחזרות לי מופיעות בתלוש השכר ומגדילות את הברוטו באופן משמעותי. האם קרן מבטחים פעלה נכון בזה שלא הפחיתה מהברוטו את החזר הנסיעות? בחודש יוני 2017 לצורך בדיקה כלכלית ביקשו ממני לראשונה מאז שאני מקבל פנסיית נכות ,ואני מצטט: ככל שהינך זכאי להחזר הוצאות אשר אין להם ביטוי בטופס 106 (דוגמא החזר הוצאות רכב) יש להמציא אסמכתאות מהמעסיק בהן קיים פירוט להחזר ההוצאות כאמור או תלושים ינואר עד דצמבר כל שנה. בהעדר אסמכתאות תומכות בקבלת החזרים כאמור יבוצע חישוב בהתאם לנתוני טופס 106. מדוע סעיף זה נשלח אלי לראשונה סמוך ליציאתי לפנסיה?

item.Author מנהל הפורום רונן אבניאל - משרד עורכי דין

החישוב תמיד נערך על פי הברוטו המלא. בכל מקרה שאלה זו אינה מתאימה לפורום נכות כללית. תודה רבה

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום נכות כללית