נכות כללית - פורום נכות כללית

שאלה חדשה
 • שגית

  נשלח ע"ישגית 10:14, 4 ביולי 2012

  שלום רב, שמי שגית בת 40, במהלך חיי עברתי מספר ניתוחים והם: hallux valgus כפות רגליים, כיס מרה, שבר מסרק 5 כף רגל ימין עברתי ניתוח ושמו לי פלטינה עם ברגים, שד דו צדדי גידולים שפירים. חוץ מזה יש לי לחץ טאקלי קשה בצוואר לאחר ct, ושלוש פריצות דיסק גב תחתון. הגשתי בקשה לנכות בשנה שעברה ונקבע לי 19% לצמיתות, הגשתי ערעור אך האחוזים לא השתנו. כרגע אני מעוניינת לתבוע בשנית מאחר ובמהלך השנה האחרונה הגב גומר אותי והוצע לי זריקת אפידורל (אני מקבלת זריקות אחרות ונתפסת אחת לכמה חודשים) כמו כן אין הטבה בכף הרגל, קשה לי לעמוד זמן ממושך והדריכה כואבת. לצערי הרב במהלך השנה נמצא גם שיש לי copd בריאות וmvp בלב (צניחת מסתם). שאלתי היא האם יש מקום לתבוע בשנית? אודה לתשובתך וסליחה על אורך הטקסט. תודה.

  השב
 • 10:53, 5 ביולי 2012

  תוכלי כמובן להגיש שוב תביעה. תצטרכי לעבור סף רפואי של 40% (במידה ועבדת עד לאחרונה) או סף רפואי של 50% (במידה ואת עקרת בית). בכל מקרה תצטרכי להשלים מסמכים רפואיים בתחומים השונים שטרם נבחנו על ידי המוסד לביטוח לאומי.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

קצבת נכות כללית הינה קצבה חודשית הניתנת למבוטח אשר סובל מליקויים רפואיים המקנים לו נכות תפקודית ( דרגת אי כושר עבודה ) ממנה נגזרת קצבת הנכות הכללית. כיום לפי "חוק לרון" ניתן גם לעבוד וגם לקבל קצבת נכות כללית. ברם, באם אדם עובד הכיצד הוא מצוי באי כושר עבודה?

קצבת נכות: סכום של שאלות ותשובות מהפורום