לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
אסף א.

תביעת נכות או א.כ.עבודה?

מהנדס תוכנה. ב 1.5 במהלך טיול עברתי תאונה - נפלתי מצוק. חבלת ראש, שבר בחוליה בגב התחתון, שבר בכף הרגל. פונתי לבית חולים, אושפזתי למשך שבוע, יצאתי מבית החולים לאחר ניתוח קיבוע בגב התחתון. נחתי בבית חודש וחצי ומאז חזרתי ל40 אחוז משרה, יומיים בשבוע. ברצוני להחלים באופן הדרגתי בחודשים הקרובים עד לכדי חזרה למשרה מלאה. ביקשתי לשמור את האופציה פתוחה לתביעת נכות במקרה של החמרה אם לדוגמא אגלה בעתיד הרחוק אני מתקשה לתפקד, לשבת ולתכנת ברמה שיכולתי ובהיקף שיכולתי. מסיבה זו ולאחר שהתייעצתי עם עו״ד הומלץ לי לרדת באחוזי המשרה. השכר שלי מבוטח חלקו ע״י קרן פנסיה, ושני חלקים נוספים ע״י שני חברות ביטוח שונות. בדו״ח הפנסיה מופיע רכיב ״משכורת קובעת לנכות ושארים״ - אין איזכור למונח ״א.כ.עבודה״. לעומת זאת בדוחו״ת ביטוחי המנהלים, מופיע רכיב ״קצבה חודשית במקרה של א.כ.עבודה״ - אין איזכור למילה ״נכות״. שאלתי היא מה הולך פה? האם א.כ.עבודה או נכות אלו הם שני מסלולים שונים ועלי לבחור באחד מהם בהתאם לחומרה הפגיעה ורמת השכר? כשאני מתחיל להגיש תביעה מול כלל ביטוח, דבר ראשון שאני נשאל זה האם זו תביעת א.כ.עבודה או נכות ואני לא סגור מה התשובה הנכונה.

item.Author מנהל הפורום רונן אבניאל - משרד עורכי דין

המונח נכות מתייחס לתביעות אובדן כושר עבודה בתחום הפנסייה והמונח אובדן כושר עבודה רגיל, מתייחס לתביעות בתחום ביטוחי החיים (מנהלים). הזכויות שלך נשמרות, רק במידה ואתה ממשיך לשלם את הפרמיות במלואן, או במידה ותבעת במהלך 7 שנים מיום קרות התאונה.

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום נכות כללית