נכות כללית - פורום נכות כללית

שאלה חדשה
 • ש.א

  נשלח ע"יש.א 18:10, 22 באוגוסט 2012

  יש לי נכות של מס הכנסה של % 90 משוקלל. אני בגיל 62 עובד אצל מעסיק פרטי 20 שנה,משתכר 12,000 ש"ח לחודש. האם אני יכול להמשיך לעבוד ולבקש תביעה מביטוח לאומי על נכות כללית ? אם כן איך ? כיום אני כבר לא מסוגל לעבוד כפי שעבדתי עד היום, האם אני יכול לפנות לרופא תעשיה על אובדן כושר עבודה ? האם מגיע לי פיצויים מהמעסיק על אובדן כושר עבודה ? אודה לך מאוד על הנחייה ברורה לגבי שאלותי כדי שאדע מראש את המהלכים הנכונים ללא פגיעה בפרנסתי.

  השב
 • 09:51, 26 באוגוסט 2012

  לא תוכל לתבוע קצבת נכות כללית בשל הכנסתך הגבוהה העולה על התקרה הקבועה בחוק לרון (עד 5,000 ש"ח בחודש). אם תחדל לעבוד תוכל לתבוע קצבת נכות כללית.

  אם ברשותך פוליסת ביטוח המכסה אובדן כושר עבודה אזי תוכל לתבוע את חברת הביטוח, וזאת במידה והפסקת לעבוד.

  תגובה
 • 10:36, 26 באוגוסט 2012

  אם אני פונה לרופא תעשיה, משום שאינני מסוגל לעבוד כפי שעבדתי עד היום, והרופא קובע עבורי על אובדן כושר עבודה, האם מגיע לי פיצוי כספי מהמעביד ? האם אני יכול לצאת לפנסיה רפואית בגין בעייתי הרפואית ? איך עלי לבצע את התהליך של פנסיה רפואית ?
  תודה על הייעוץ.
  ש.א

  תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

קצבת נכות כללית הינה קצבה חודשית הניתנת למבוטח אשר סובל מליקויים רפואיים המקנים לו נכות תפקודית ( דרגת אי כושר עבודה ) ממנה נגזרת קצבת הנכות הכללית. כיום לפי "חוק לרון" ניתן גם לעבוד וגם לקבל קצבת נכות כללית. ברם, באם אדם עובד הכיצד הוא מצוי באי כושר עבודה?

קצבת נכות: סכום של שאלות ותשובות מהפורום