נכות מעבודה ואי כושר עבודה - פורום נכות כללית

שאלה חדשה
 • נויה

  נשלח ע"ינויה 23:57, 21 בנובמבר 2012

  שלום רב כתוצאה מתאונת עבודה נקבעו לי בביטוח לאומי 30% נכות צמיתה (לא הופעלה תקנה 15 כיוון שלתקופה מסוימת ניסיתי לשוב לעבודה). זאת, למרות שבחוו"ד רפואית של מומחה חיצוני נקבע כי הנכות הינה 50% לפחות. לאחר כשנה, עקב החמרה, עבודתי הופסקה בהתאם לאשורו של רופא תעסוקתי אשר קבע שאיני כשירה לעבודה לצמיתות. אני מקבלת עתה קצבת נכות מבל"ל וכן קצבת אי כושר מחברת הביטוח. זאת, לאחר שמומחה מטעם חברת הביטוח קבע 40% נכות רפואית ו 100% נכות תפקודית (אי כושר מלא). שאלותי: האם נכות תפקודית/אי כושר מלא מקנים זכות לפטור/הקלות ממס הכנסה, מיסי בל"ל ובריאות, או ששיעור הנכות הרפואית בלבד קובע לעניין זה. האם במצב זה יש זכאות להנחות ארנונה? האם יש מקום לפנות לביטוח לאומי לעדכון אחוזי הנכות לאור הנ"ל בברכה ובתודה, נויה

  השב
 • 01:19, 28 בנובמבר 2012

  על מנת לקבל פטור ממס הכנסה עליך להיות בעלת נכות רפואית בשיעור של 90% ואין קשר לדרגת אי הכושר שלך.

  דרגת אי כושר מלאה המזכה בקצבת נכות כללית חודשית מלאה מקנה גם פטור מניכוי דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות (מהפיצוי בגין אובדן כושר עבודה, למשל). במצב שכזה יש גם זכאות להנחה בארנונה.

  תגובה
 • 00:31, 30 בנובמבר 2012

  ראשית, תודה על תשובתך

  האם גם אובדן אי כושר עבודה בגין תאונת עבודה (בהתאם לאשורו של רופא תעסוקתי מקופ"ח) וקצבת אי כושר מחברת ביטוח מזכים בפטור מניכוי דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות?

  תגובה
 • 20:28, 26 בדצמבר 2012

  ערב טוב .ברצוני לחלוק על דעתך .
  א.אישתי נכה אי כושר עבודה 100 אחוז ונכות של 52 אחוז
  א.מס הכנסה היא משלמת רק אחוז אחד
  ב.ביטוח לאומי לא משלמת
  ג.ארנונה 80 אחוז הנחה  רק בריאות

  תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

קצבת נכות כללית הינה קצבה חודשית הניתנת למבוטח אשר סובל מליקויים רפואיים המקנים לו נכות תפקודית ( דרגת אי כושר עבודה ) ממנה נגזרת קצבת הנכות הכללית. כיום לפי "חוק לרון" ניתן גם לעבוד וגם לקבל קצבת נכות כללית. ברם, באם אדם עובד הכיצד הוא מצוי באי כושר עבודה?

קצבת נכות: סכום של שאלות ותשובות מהפורום