תביעה לניידות - פורום ניידות

שאלה חדשה
 • אודליה

  נשלח ע"יאודליה 21:19, 24 ביוני 2013

  שלום רב, אבא שלי נכה קטוע רגל שמאל משנת 82, הוא לא זוכר אם עבר תביעה לניידות לקבלת אחוזים ולמימוש זכאותו לניידות בפועל, הוא ללא רשיון נהיגה ואני זו שדואגת להסיע אותו ממקום למקום, שאלתי היא האם במצבו כשהוא ללא רישיון הוא יכול לממש את אחוזי הניידות שיקבעו לו כשאני זו שנוהגת ברכב? ז"א האם אני יכולה לנהוג עבורו? שאלה נוספת , אם יתכן וכבר עבר ועדה רפואית בעבר , ניתן לעבור שוב?? כמה אחוזים צריך על מנת לממש את הזכאות? יש לו 100 אחוז נכות מביטוח לאומי, אך לגבי ניידות לא זכור תודה רבה על התייחסותך אודלי'ה

  השב
 • 11:13, 26 ביוני 2013

  אביך יהיה זכאי להטבות על פי הסכם הניידות במידה ומוגבלותו בניידות היא בשיעור 60% ומעלה או שהוא זקוק ומשתמש בכסא גלגלים. את תוכלי להיות "מורשה נהיגה" שלו במידה ואת מתגוררת עמו או במרחק של עד 500 מטר מביתו. אפשר לעבור ועדה רפואית לקביעת מוגבלות בניידות כל שנה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

הזכויות בניידות מוקנות למוגבל בניידות אשר עקב ליקוי נוירולוגי, אורטופדי או אי ספיקה של כלי דם מוגבל ביכולת הניידות שלו. הזכויות בניידות מאפשרות לקבל הן קצבת ניידות חודשית, הן הלוואה עומדת לרכישת רכב חדש (פטור ממכס ) והן אפשרות לאיבזור הרכב בהתאם למוגבלותו של הנכה.

שאלות נפוצות ותשובות מפורום ניידות