קניית רכב נכה- ניידות - פורום ניידות

שאלה חדשה
 • ירדן

  נשלח ע"יירדן 19:20, 15 בנובמבר 2013

  שלום רב, אבא שלי מוכר בביטוח לאומי כנכה 85% . בוועדה הרפואית אושר לו ניידות ורכב בעל 1600 סמ"ק, כאשר הוועדה המליצה על רכב מסוג "קיה סול". ברצוני לדעת אילו הנחות יקבל אבא שלי אם יחליט לרכוש רכב חדש? אם אין ברשותו את הכסף הנותר להשלמת הקנייה לאחר ההנחות מס? לכמה זמן מחלקים את ההלוואה שיקבל (אם יקבל)? והאם ההחזר החודשי (קצבת הניידות) תיגדל עקב קניית הרכב? אציין כי אבא שלי בן 62 והוא בעל רישיון נהיגה בתוקף, כמו כן ברשותו רכב כרגע אבל ייתכן כי ימכור עקב קניית הרכב החדש. בנוסף אבקש לדעת אם ישנה אפשרות בחירה של רכב שלא הומלץ בוועדה? ואם כן האם זה יגרור "הפחתה" של הזכויות. תודה רבה!

  השב
 • 10:19, 9 בדצמבר 2013

  לא ברור לי איך עם 85% אישרו לו רכב של פחות מ- 1800 סמ"ק שהרי ברירת המחדל היא רכב של 1800 סמ"ק. ממחיר הרכב יפחיתו את ההלוואה עומדת (פטור ממכס) ואת היתרה תצטרכו לממן.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

הזכויות בניידות מוקנות למוגבל בניידות אשר עקב ליקוי נוירולוגי, אורטופדי או אי ספיקה של כלי דם מוגבל ביכולת הניידות שלו. הזכויות בניידות מאפשרות לקבל הן קצבת ניידות חודשית, הן הלוואה עומדת לרכישת רכב חדש (פטור ממכס ) והן אפשרות לאיבזור הרכב בהתאם למוגבלותו של הנכה.

שאלות נפוצות ותשובות מפורום ניידות