החמרת מצב בניידות - פורום ניידות

שאלה חדשה
 • ugv

  נשלח ע"יugv 11:49, 24 באפריל 2014

  שלום רב, אבי בן 62 לאחר אירוע מוחי קשה, אשר הותיר אותו עם קשיון בכל פלג גופו הימני- כיום מתהלך עם סד קצר ברגל ימין ונעזר במקביל בקב ו/או הליכון לסירוגין. לאבי נקבעו בהתחלה 80% בניידות, המל"ל ערר- ונקבעו לו 60% ניידות לצמיתה. לאחרונה, הגשנו החמרת מצב ובעוד מספר ימים עתידה להתקיים וועדה בעניינו. שאלתי היא: 1. בהנחה ויקבעו לאבי 80 אחוז- מה המשמעות לגבי זכאותו לרכישת רכב ומה הן ההשלכות על זכאותו לנהוג על רכב בכלל- כלומר האם כתנאי לרכב הוא יצטרך לעבור בדיקה במרב"ד ויש אפשרות שישללו לחלוטין את רשיון הנהיגה שלו ?? (לציין כי עד היום אבי נוהג ברכב רגיל, ללא אביזרים מתאימים ומבלי שנבדקה אף פעם יכולתו לנהוג על רכב לאחר האירוע המוחי). 2. בהנחה ונכותו תישאר לעמוד על 60%- האם זכאי להטבות כלןשהן לגבי רכישת רכב. אודה על תשובתך בהקדם, לאור הסמיכות למועד הוועדה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

  עו"ד הלל א.- משרד רונן אבניאל,מנהל הפורום

  12:22, 12 במאי 2014

  שלום רב, בהנחה ואביך אינו מקבל קצבת שירותים מיוחדים, גם 60% יזכו אותו בהטבות לרכישת רכב ובקצבה חודשית. וועדת הניידות במשרד הבריאות חייבת לדווח על חולים שיש לערוך להם בדיקה במרב"ד.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

הזכויות בניידות מוקנות למוגבל בניידות אשר עקב ליקוי נוירולוגי, אורטופדי או אי ספיקה של כלי דם מוגבל ביכולת הניידות שלו. הזכויות בניידות מאפשרות לקבל הן קצבת ניידות חודשית, הן הלוואה עומדת לרכישת רכב חדש (פטור ממכס ) והן אפשרות לאיבזור הרכב בהתאם למוגבלותו של הנכה.

שאלות נפוצות ותשובות מפורום ניידות