חולה סרטן - זכאות לקצבת ניידות ??? - פורום ניידות

שאלה חדשה
 • גימי

  נשלח ע"יגימי 12:32, 19 בינואר 2016

  יש לי קרובת משפחה שחולה בסרטן מעי גס עם גרורות לכבד, נמצאת בטיפול אונקולוגי ממושך ונמסר לה ע"י הצוות הרפואי כי עקב מצבה הקשה תיאלץ לקבל טיפול אונקולוגי ( כימי וביולוגי ) לכל חייה. עקב מצבה הבריאותי, היא מרותקת רוב הזמן למיטתה למעט נסיעות לטיפולים ואינה תפקודית כלל וכלל, מה גם שהיא מתקשה בהליכה ומשתמשת בכסא גלגלים בתוך הבית ומחוצה לו. הוגשה על ידה בקשה לבדיקה רפואית למשרד הבריאות ונדחתה מהטעם כי "סוג הליקוי אינו נכלל ברשימת הליקויים המזכים לעניין גמלת הניידות". השאלה: האם חולי סרטן מוכרים בדרך כלל כזכאים לגמלת הניידות ( היו מקרים כאלה ) ?? והאם המקרה של הגברת הנ"ל מזכה בגמלה ?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

  הלל ארנטל עוד משרד רונן אבניאל,מנהל הפורום

  14:55, 19 בינואר 2016

  ככלל, מחלת הסרטן אינה נמנית עם הליקויים המזכים לעניין גמלת ניידות. גמלת הניידות מפנה לליקויים ספציפיים בגפיים התחתונות. להבא כדאי להצטייד במסמכים מתאימים ובגורם (עו"ד) הבקיא בתביעות מעין אלו ;)

  תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

הזכויות בניידות מוקנות למוגבל בניידות אשר עקב ליקוי נוירולוגי, אורטופדי או אי ספיקה של כלי דם מוגבל ביכולת הניידות שלו. הזכויות בניידות מאפשרות לקבל הן קצבת ניידות חודשית, הן הלוואה עומדת לרכישת רכב חדש (פטור ממכס ) והן אפשרות לאיבזור הרכב בהתאם למוגבלותו של הנכה.

שאלות נפוצות ותשובות מפורום ניידות