ניידות/הלוואה עומדת והבנקים - פורום ניידות

שאלה חדשה
  • טטיאנה

נשלח ע"יטטיאנה 22:45, 16 בספטמבר 2016

שלום רב, שמי טטיאנה ובפי שאלה משפטית די מורכבת; בעלת נכות של 58% ומקבלת גמלת ניידות כדין, יחד עם הלוואה עומדת מינימלית של עד 21 וקצת אלף ש"ח. בבואי לרכש רכב חדש, וכמו למרבית תושבי המדינה (שלא לדבר על נכים), אין בידי את ה- 100 אלף ש"ח לפחות, מתכונת קבועה - הולכים לבנק, מקבלים את הסכום בריבית של 2% וסוגרים עסקה. ... לא, אתה נכה. הבנק לא יכול לשעבד את הרכב ולפיכך לא מגיע לך ריבית של 2%. אבל בין 7-9% (לאומי, פועלים). ולא, מצב כלכלי לא רע, די טוב, אבל את הבנק זה לא מעניין, שום דבר. וגם את האחוזים האסטרונומים הללו קיבלתי לאחר שיחה עם אחד מהמנהלים (לפני כן לא רצו לאשר הלוואה כלל). כלומר, במצב דברים שכזה, אני חייבת לוותר על זכאותי להלוואה עומדת ולרכוש את הרכב ללא ההטבה. ולהכחיש שאני נכה (אחרת הבנק לא ייאשר לי הלוואה). אני לא יודעת מדוע שאלות מן הסוג הזה לא נמצאו בחיפושי ברכבי האינטרנט, מה, אני הנכה היחידה שאין לה איזה 100 אלף ש"ח מזומן לרכוש רכב חדש? האם יש פתרון כלשהו לסוגיה? מה, ביטוח לאומי נותן ביד אחת ובשניה הבנק לוקח?

השב
  • מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עוד הלל ארנטל משרד רונן אבניאל,מנהל הפורום

15:52, 6 באוקטובר 2016

הבנק יכול לשעבד את הרכב שיעבוד שני. צריך לבקש ממחלקת הניידות את הנוסח המדוייק שעל הבנק לאשרו.

תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

הזכויות בניידות מוקנות למוגבל בניידות אשר עקב ליקוי נוירולוגי, אורטופדי או אי ספיקה של כלי דם מוגבל ביכולת הניידות שלו. הזכויות בניידות מאפשרות לקבל הן קצבת ניידות חודשית, הן הלוואה עומדת לרכישת רכב חדש (פטור ממכס ) והן אפשרות לאיבזור הרכב בהתאם למוגבלותו של הנכה.

שאלות נפוצות ותשובות מפורום ניידות