לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
טטיאנה

ניידות/הלוואה עומדת והבנקים

שלום רב, שמי טטיאנה ובפי שאלה משפטית די מורכבת; בעלת נכות של 58% ומקבלת גמלת ניידות כדין, יחד עם הלוואה עומדת מינימלית של עד 21 וקצת אלף ש"ח. בבואי לרכש רכב חדש, וכמו למרבית תושבי המדינה (שלא לדבר על נכים), אין בידי את ה- 100 אלף ש"ח לפחות, מתכונת קבועה - הולכים לבנק, מקבלים את הסכום בריבית של 2% וסוגרים עסקה. ... לא, אתה נכה. הבנק לא יכול לשעבד את הרכב ולפיכך לא מגיע לך ריבית של 2%. אבל בין 7-9% (לאומי, פועלים). ולא, מצב כלכלי לא רע, די טוב, אבל את הבנק זה לא מעניין, שום דבר. וגם את האחוזים האסטרונומים הללו קיבלתי לאחר שיחה עם אחד מהמנהלים (לפני כן לא רצו לאשר הלוואה כלל). כלומר, במצב דברים שכזה, אני חייבת לוותר על זכאותי להלוואה עומדת ולרכוש את הרכב ללא ההטבה. ולהכחיש שאני נכה (אחרת הבנק לא ייאשר לי הלוואה). אני לא יודעת מדוע שאלות מן הסוג הזה לא נמצאו בחיפושי ברכבי האינטרנט, מה, אני הנכה היחידה שאין לה איזה 100 אלף ש"ח מזומן לרכוש רכב חדש? האם יש פתרון כלשהו לסוגיה? מה, ביטוח לאומי נותן ביד אחת ובשניה הבנק לוקח?

item.Author מנהל הפורום רונן אבניאל - משרד עורכי דין

הבנק יכול לשעבד את הרכב שיעבוד שני. צריך לבקש ממחלקת הניידות את הנוסח המדוייק שעל הבנק לאשרו.

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום ניידות - קצבת ניידות