לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
אוריאל

קצבת ניידות לבעל רישיון רכב

שלום רב אני בן 35 ויש לי רישיון נהיגה מגיל צעיר. בשל תאונה אני מוגבל ברגל אחת ונעזר במקל הליכה ארגונומי. הנכות היא לצמיתות. (לא נוהג מאז התאונה) הרופא המטפל בבית החולים הפנה אותי לביטוח לאומי לתביעת קצבת ניידות לבעל רישיון נהיגה. בטופס שהוא מילא הפגיעה שלי מוערכת על ידי לפי סעיף ליקוי של 50% אשמח למענה על השאלות הבאות: 1. הרופא מילא בטופס סעיף של 50% ובפירוט ציין את הבעיה הרפואיות שלי וכתב שהסעיף הוא סעיף "מותאם" כי חוץ מהבעיה לגביה מתייחס הסעיף יש בעיה נוספת ברגל. האם יש סעיפים מותאמים בתביעת ניידות? 2. להבנתי אחרי שאגיש תביעה אוזמן לבדיקה במשרד הבריאות לשם קביעת הנכות וקביעת גודל רכב. השאלה שלי האם משרד הבריאות/ביטוח לאומי יפנו אותי גם למרב"ד לבדיקות ו/או מבחני נהיגה או שזה רק במידה ואערער על גודל הרכב שהם קבעו לי? (הסיבה שאני שואל היא כי אני ממש לא רוצה ללכת למרב"ד כי הבנתי שהם יכולים לעשות בעיות או לדרוש מבחני נהיגה חוזרים ואפילו לשלול רישיון)

item.Author מנהל הפורום רונן אבניאל - משרד עורכי דין

סעיף מותאם בד"כ לא מתקבל יפה בביטוח לאומי ובמשרד הבריאות. הוועדה לניידות תבחן בהתאם למצבך את הצורך להפנות אותך למרב"ד. הכל בהתאם למצב הרפואי.

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום ניידות - קצבת ניידות