מעוניין לתבוע שכן - פורום תביעות כספיות

שאלה חדשה
 • יגאל

  נשלח ע"ייגאל 10:51, 23 באפריל 2012

  שלום, ביני לבין השכן שלי מפרידה גדר. אנחנו גרים בבתים פרטיים. השכן שלי לא שומר על ניקיון החצר שלו ואני כן. כל שנה בגלל שהוא לא עקור עשבים ומנקה את החצר יש אצלי נחשים שמגיעים בוודאי מהחצר שלו. השכן שלי מהצד השני גם הוא שומר על חצר נקייה מעשבים ולכן אין אפשרות אחרת. כל שנה אני מבקש ממנו ומאישתו שינקו את החצר מעשבים אבל הם לא עושים את זה. אני יכול להגיש נגדו תביעה על כל ההוצאות של הזמנת לוכד נחשים, על עגמת נפש ועל חוסר ביטחון שלי ושל הילדים שלי להסתובב בחצר שלנו מבלי לפחד מהכשה? תודה

  השב
 • 14:34, 23 באפריל 2012

  יגאל שלום,

  סעיף 44 א' לפקודת הנזיקין קובע כי מחזיק ו/או בעלים של מקרקעין חייב לנהל את המקרקעין שבחזקתו באופן שלא יהוו מטרד ולא יהוו הפרעה של ממש לשימוש סביר של מי שגובל בהם.

  לפיכך, ברור כי בידך עילת תביעה.

  יש להבדיל בן הגשת תביעה למתן צווים שיסירו את המטרד לבין תביעה לפיצוי כספי בגין המטרד.

  לידיעתך, גם לרוב הרשויות המקומיות יש סמכויות במסגרת חוקי העזר לדרוש את הסרת המטרד המתואר בפנייתך. מוצע לך לשקול מסלול של פנייה לרשות המקומית בטרם תגיש תביעה כאמור.

  בברכה,

  * האמור לעיל אינו מהווה יעוץ משפטי מקיף ואין להסתמך על הנאמר לעיל ללא קבלת יעוץ משפטי מקיף ומלא.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד, נושא עו"ד סגלוביץ´ בשלל תפקידים
למידע נוסף

077-2303958 חיוג
הודעה

הסכסוך הכספי הינו הסכסוך הנפוץ ביותר, כתולדה ממנו באה לעולם התביעה הכספית. מזמין עבודה, אינו רוצה לשלם בעבור עבודה שביצע, או שמה לא מדובר בחוסר רצון, אלא באי תשלום בפועל. לווה אינו מחזיר הלוואה ועוד. לא רק שמדובר בתביעות הנפוצות ביותר, מדובר במחלה הקשה ביותר אשר יכולה לתקוף עסק. פגיעה בתזרים ואי קבלת תשלום על עבודות שבוצעו, עשויה לדרדר עסק עד לסגירתו. מאידך, דרישות כספיות המוגשות כנגד מי שאינו חייב את הכסף הנתבע ממנו, גוררת את הנתבע לחשיפה כלכלית וסכנה, כי בית המשפט יחייבו בתשלום כספים. 

הסכסוך הכספי אינו מתחיל ביום הגשת התביעה. צד אשר יזהה את הסכסוך מראש, הראשון שיתחיל להיערך לאפשרות של סכסוך ולתוצאותיו, זוכה בייתרון וייתכן שיעלה בידיו למנוע את הסכוך ואת חסרון הכיס הנלווה לו.

משהתבקשתי לנהל פורום זה, אני מוצא לנכון ליעד אותו כפלטפורמה למתן מענה ראשוני לשאלות העולות בנוגע לסכסוכים הכספיים השונים. הגם שאין בפורום כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, יש לקוות, כי נוכל לסייע ולו במקצת הנושאים.