תביעה בסדר דין מהיר - פורום תביעות כספיות

שאלה חדשה
 • אבנר

  נשלח ע"יאבנר 14:16, 13 במאי 2012

  שלום! האם אני יכול להגיש תביעה לבית משפט על חוב של קרוב למאה אלף שקל בסדר דין מהיר ותוך כמה זמן הדיון? תודה

  השב
 • 19:39, 13 במאי 2012

  אבנר שלום,


  כעקרון, תקנה 214ב. מורה, כי תובענה תידון במסלול של סדר דין מהיר כאשר סכום התביעה או שווי הנושא אינו עולה על 75,000 ש"ח.


  באשר למועד הדיון בתובענה- הרי ככלל, בהתאם לתקנה 214י. לתקנות, הדיון יערך לא יאוחר מחצי שנה לאחר מועד הגשת כתב ההגנה האחרון (בהנחה שלא נקבע מועד לישיבה מקדמית).

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עורך דין ונוטריון גיא סגלוביץ´, עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד,
למידע נוסף

053-9374131 חיוג
הודעה

הסכסוך הכספי הינו הסכסוך הנפוץ ביותר, כתולדה ממנו באה לעולם התביעה הכספית. מזמין עבודה, אינו רוצה לשלם בעבור עבודה שביצע, או שמה לא מדובר בחוסר רצון, אלא באי תשלום בפועל. לווה אינו מחזיר הלוואה ועוד. לא רק שמדובר בתביעות הנפוצות ביותר, מדובר במחלה הקשה ביותר אשר יכולה לתקוף עסק. פגיעה בתזרים ואי קבלת תשלום על עבודות שבוצעו, עשויה לדרדר עסק עד לסגירתו. מאידך, דרישות כספיות המוגשות כנגד מי שאינו חייב את הכסף הנתבע ממנו, גוררת את הנתבע לחשיפה כלכלית וסכנה, כי בית המשפט יחייבו בתשלום כספים. 

הסכסוך הכספי אינו מתחיל ביום הגשת התביעה. צד אשר יזהה את הסכסוך מראש, הראשון שיתחיל להיערך לאפשרות של סכסוך ולתוצאותיו, זוכה בייתרון וייתכן שיעלה בידיו למנוע את הסכוך ואת חסרון הכיס הנלווה לו.

משהתבקשתי לנהל פורום זה, אני מוצא לנכון ליעד אותו כפלטפורמה למתן מענה ראשוני לשאלות העולות בנוגע לסכסוכים הכספיים השונים. הגם שאין בפורום כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, יש לקוות, כי נוכל לסייע ולו במקצת הנושאים.