ספירת מניין הימים להגשת בקשה - פורום תביעות כספיות

שאלה חדשה
 • מיטל

  נשלח ע"ימיטל 12:38, 10 בדצמבר 2012

  ניתן לי 30 יום להגשת תגובה בהליך אזרחי מתאריך 11/11/12 , כשמבצעים ספירה של מניין הימים האם זה כולל שישי שבת בתוך ה-30 יום ? כמו כן נרשם כי בנוסף לכך יובא לעיונה התיק בתאריך 15/12/12 האם זה לצורך בדיקה אם ולא תוגש תגובה ?

  השב
 • 12:51, 10 בדצמבר 2012

  מיטל שלום,

  מועד שנקבע על ידי בית משפט כולל ימי שישי ושבת במניין הימים.

  לגבי השאלה השניה- בדרך כלל מדובר בתזכורת פנימית של השופט לבדוק את התגובה ו/או להחליט במקרה של העדר תגובה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד, נושא עו"ד סגלוביץ´ בשלל תפקידים
למידע נוסף

077-2303958 חיוג
הודעה

הסכסוך הכספי הינו הסכסוך הנפוץ ביותר, כתולדה ממנו באה לעולם התביעה הכספית. מזמין עבודה, אינו רוצה לשלם בעבור עבודה שביצע, או שמה לא מדובר בחוסר רצון, אלא באי תשלום בפועל. לווה אינו מחזיר הלוואה ועוד. לא רק שמדובר בתביעות הנפוצות ביותר, מדובר במחלה הקשה ביותר אשר יכולה לתקוף עסק. פגיעה בתזרים ואי קבלת תשלום על עבודות שבוצעו, עשויה לדרדר עסק עד לסגירתו. מאידך, דרישות כספיות המוגשות כנגד מי שאינו חייב את הכסף הנתבע ממנו, גוררת את הנתבע לחשיפה כלכלית וסכנה, כי בית המשפט יחייבו בתשלום כספים. 

הסכסוך הכספי אינו מתחיל ביום הגשת התביעה. צד אשר יזהה את הסכסוך מראש, הראשון שיתחיל להיערך לאפשרות של סכסוך ולתוצאותיו, זוכה בייתרון וייתכן שיעלה בידיו למנוע את הסכוך ואת חסרון הכיס הנלווה לו.

משהתבקשתי לנהל פורום זה, אני מוצא לנכון ליעד אותו כפלטפורמה למתן מענה ראשוני לשאלות העולות בנוגע לסכסוכים הכספיים השונים. הגם שאין בפורום כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, יש לקוות, כי נוכל לסייע ולו במקצת הנושאים.