סדר דין מקוצר - פורום תביעות כספיות

שאלה חדשה
 • אסף לוי

  נשלח ע"יאסף לוי 11:32, 13 בינואר 2013

  האם תכתובת מייל מספיקה לתובע כדי להגיש תביעה בסדר דין מקוצר? זה נחשב למסמך בכתב?

  השב
 • 17:52, 15 בינואר 2013

  אסף שלום,

  מצטער על העיכוב בתשובתי שנבע משהותי בחו"ל.
  לשאלתך - אם המסמך בכתב מוכיח הסכמה או התחייבות הוא יכול להיות לדעתי גם בהתכתבות של דואר אלקטרוני.
  בכל מקרה ההלכות כיום על מתן רשות להגן הן כי מספיקה "הגנה בדוחק" כדי לאפשר רשות להגן. שקול אם הדרך המשפטית הזו היא הראויה להליך שאתה מבקש לנהל.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד, נושא עו"ד סגלוביץ´ בשלל תפקידים
למידע נוסף

077-2303958 חיוג
הודעה

הסכסוך הכספי הינו הסכסוך הנפוץ ביותר, כתולדה ממנו באה לעולם התביעה הכספית. מזמין עבודה, אינו רוצה לשלם בעבור עבודה שביצע, או שמה לא מדובר בחוסר רצון, אלא באי תשלום בפועל. לווה אינו מחזיר הלוואה ועוד. לא רק שמדובר בתביעות הנפוצות ביותר, מדובר במחלה הקשה ביותר אשר יכולה לתקוף עסק. פגיעה בתזרים ואי קבלת תשלום על עבודות שבוצעו, עשויה לדרדר עסק עד לסגירתו. מאידך, דרישות כספיות המוגשות כנגד מי שאינו חייב את הכסף הנתבע ממנו, גוררת את הנתבע לחשיפה כלכלית וסכנה, כי בית המשפט יחייבו בתשלום כספים. 

הסכסוך הכספי אינו מתחיל ביום הגשת התביעה. צד אשר יזהה את הסכסוך מראש, הראשון שיתחיל להיערך לאפשרות של סכסוך ולתוצאותיו, זוכה בייתרון וייתכן שיעלה בידיו למנוע את הסכוך ואת חסרון הכיס הנלווה לו.

משהתבקשתי לנהל פורום זה, אני מוצא לנכון ליעד אותו כפלטפורמה למתן מענה ראשוני לשאלות העולות בנוגע לסכסוכים הכספיים השונים. הגם שאין בפורום כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, יש לקוות, כי נוכל לסייע ולו במקצת הנושאים.