תביעה בגין השבחת נכס - פורום תביעות כספיות

שאלה חדשה
 • שחר

  נשלח ע"ישחר 23:23, 16 בדצמבר 2013

  אני גר בקוטג' טורי, בשכונה סביבנו בחלק גדול מהבתים בנו קומה נוספת עם גג רעפים. בבניין המשותף שלי 3 מתוך ארבעת הדיירים הוספנו קומה. השכן האמצעי הודיע שזה היה הרעיון שלו לבנות ועל כן הוא דורש עמלה מאחר וכביכול בזכותו השבחנו את הנכסים. האם טענה זו לגיטימית?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

  גיא סגלוביץ', עו"ד,מנהל הפורום

  09:05, 17 בדצמבר 2013

  שחר שלום,

  לפי מיטב הבנתי את המקרה, בניתם תוספת לבית הקיים שלכם. את התוספת בניתם מכוח זכויות, אשר קיימות על פי התב"ע (תוכנית בניין עיר) החלה או מכוח תוכנית נקודתית שהוצאתם (לפי התיאור שלך האפשרות הראשונה כנראה סבירה יותר).
  איני מצליח להבין מדוע השכן דורש עמלה. מכוח מה הדרישה שלו, האם היה ביניכם איזשהו הסכם, בעל פה או בכתב, שאם תקימו עוד קומה, הוא יהיה זכאי לתשלום?
  מתוכן מכתבך אני, כאמור, מתקשה לזהות את זכותו לקבלת כספים.
  בכל מקרה, במידה ויפנה אליכם שוב, אנא נשא להבין מה פשר דרישתו.

  בברכה,

  גיא

  תגובה
 • 16:21, 17 בדצמבר 2013

  הוא דורש תשלום מכיוון שהוא יוזם הרעיון מבין אלה שבנו בקוטג' הטורי שלנו ומתוך היוזמה שלו בנינו
  חשוב לציין שבנינו אחרי שבבתים סמוכים בוצעה בניה דומה על פי התב"ע

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עורך דין ונוטריון גיא סגלוביץ´, עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד,
למידע נוסף

053-9374131 חיוג
הודעה

הסכסוך הכספי הינו הסכסוך הנפוץ ביותר, כתולדה ממנו באה לעולם התביעה הכספית. מזמין עבודה, אינו רוצה לשלם בעבור עבודה שביצע, או שמה לא מדובר בחוסר רצון, אלא באי תשלום בפועל. לווה אינו מחזיר הלוואה ועוד. לא רק שמדובר בתביעות הנפוצות ביותר, מדובר במחלה הקשה ביותר אשר יכולה לתקוף עסק. פגיעה בתזרים ואי קבלת תשלום על עבודות שבוצעו, עשויה לדרדר עסק עד לסגירתו. מאידך, דרישות כספיות המוגשות כנגד מי שאינו חייב את הכסף הנתבע ממנו, גוררת את הנתבע לחשיפה כלכלית וסכנה, כי בית המשפט יחייבו בתשלום כספים. 

הסכסוך הכספי אינו מתחיל ביום הגשת התביעה. צד אשר יזהה את הסכסוך מראש, הראשון שיתחיל להיערך לאפשרות של סכסוך ולתוצאותיו, זוכה בייתרון וייתכן שיעלה בידיו למנוע את הסכוך ואת חסרון הכיס הנלווה לו.

משהתבקשתי לנהל פורום זה, אני מוצא לנכון ליעד אותו כפלטפורמה למתן מענה ראשוני לשאלות העולות בנוגע לסכסוכים הכספיים השונים. הגם שאין בפורום כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, יש לקוות, כי נוכל לסייע ולו במקצת הנושאים.