סכסוך משפחתי - פורום תביעות כספיות

שאלה חדשה
 • גילת

  נשלח ע"יגילת 14:15, 3 במרץ 2014

  היי האם אני יכולה לתבוע את אחותי על כספים שהלוויתי לה לפני 15 שנה? יש לי את ההוכחות שצריך שהיא לא שילמה לי תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

  גיא סגלוביץ' עו"ד,מנהל הפורום

  17:43, 3 במרץ 2014

  שלום,

  השאלה שלך מורכבת. מעצם זה שהחוב הוא של אחותך, לא מיצר כל מניעה לפעול לגביית החוב. ישנם נושאים נושאים נוספים שצריך לבחון, כמו התיישנות כוונת הצדדים בהסכם ההלוואה וכו'.

  בכל מקרה המלצתי בסכסוכים משפטיים לנסות ולהסדיר את הנושא בפשרה או בגישור קודם לפניה לבית משפט.

  באם יש שאלה נוספת אנא הרגישו חופשי לפנות למשרדי.

  בברכה,

  גיא

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד, נושא עו"ד סגלוביץ´ בשלל תפקידים
למידע נוסף

077-2303958 חיוג
הודעה

הסכסוך הכספי הינו הסכסוך הנפוץ ביותר, כתולדה ממנו באה לעולם התביעה הכספית. מזמין עבודה, אינו רוצה לשלם בעבור עבודה שביצע, או שמה לא מדובר בחוסר רצון, אלא באי תשלום בפועל. לווה אינו מחזיר הלוואה ועוד. לא רק שמדובר בתביעות הנפוצות ביותר, מדובר במחלה הקשה ביותר אשר יכולה לתקוף עסק. פגיעה בתזרים ואי קבלת תשלום על עבודות שבוצעו, עשויה לדרדר עסק עד לסגירתו. מאידך, דרישות כספיות המוגשות כנגד מי שאינו חייב את הכסף הנתבע ממנו, גוררת את הנתבע לחשיפה כלכלית וסכנה, כי בית המשפט יחייבו בתשלום כספים. 

הסכסוך הכספי אינו מתחיל ביום הגשת התביעה. צד אשר יזהה את הסכסוך מראש, הראשון שיתחיל להיערך לאפשרות של סכסוך ולתוצאותיו, זוכה בייתרון וייתכן שיעלה בידיו למנוע את הסכוך ואת חסרון הכיס הנלווה לו.

משהתבקשתי לנהל פורום זה, אני מוצא לנכון ליעד אותו כפלטפורמה למתן מענה ראשוני לשאלות העולות בנוגע לסכסוכים הכספיים השונים. הגם שאין בפורום כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, יש לקוות, כי נוכל לסייע ולו במקצת הנושאים.