שאלות עקרוניות - פורום תביעות כספיות

שאלה חדשה
 • נילי

  נשלח ע"ינילי 12:36, 12 במרץ 2014

  א. קבלתי מכתב מעו"ד (לא בדואר רשום) על כביכול חוב לחברה אינטרנטית כלשהי , שהתחייבתי, כביכול מבלי שזכור לי התחייבות ו- או תמורה להתחייבות , המכתב מתייחס לאירוע כלשהו שהיה לפני יותר מ 3.5 שנים כשלדרישה צורפה תוספת של כ 50% עבור הוצאות גביה. בכל השנים הללו לא נשלחה כל התראה ו - או דרישה לתשלום. גם לא זכור לי שמלאתי דרישה לחיוב בכרטיס אשראי ו - או הוראת קבע . ככל הנראה החברה כבר לא קיימת (חפשתי באיטרנט פרטים על החברה עפ"י השם שמופיע במכתב . אציין שמכתב שלא נשלח בדואר רשום . במכתב רשום בנוסף, שלא תישלח כל התראה נוספת ואם לא ישולם החוב יינקטו צעדים משפטיים אם לא נגיב ו - או נשלם. האם ייתכן מצב שהמכתב כלל לא היה מגיע אלי ויכולתי למצוא עצמי נדרשת לעמוד במצב של תביעה משפטית , מבלי שהגיעו כל התראות ו או דרישות לתשלום ולא סופקו כל הוכחות להתחייבות ו - או לתמורה להתחייבות ?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

  עו"ד גיא סגלוביץ',מנהל הפורום

  14:53, 12 במרץ 2014

  שלום,

  הנייר סובל הכל. ליתן להוציא מכתב ולדרוש תשלום ואף ניתן להגיש תביעה לבית המשפט. אלא, שבבית המשפט על התובע להוכיח את תביעתו. לכן, אכן את יכולה למצוא עצמך עם תביעה המוגשת כנגדך, במקרה כזה תצטרכי להחליט כיצד להתמודד.

  הקושי המרכזי בתביעות אשר הינם בסכומים נמוכים, נמצא בכך, שערך המטרד - הנזק הנלווה לטיפול בתביעה (זמן הוצאות וכו') הינו גדול באופן יחסי לשווי ההתביעה. לפעמים מכתב חריף, כתגובה עם נחישות יכול לעצור מראש את התובע מלפעול בהליך משפטי.

  עוד חשוב לזכור כי מצופה מאדם שיגיב למכתבים הנשלחים אליו אם אין בהם ממש וכהמלצה כללית אשר צריך לבחון שוב בכל מקרה ומקרה, אני ממליץ לא להותיר פניות ללא תשובה עניינית.

  בהצלחה,

  גיא

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד, נושא עו"ד סגלוביץ´ בשלל תפקידים
למידע נוסף

077-2303958 חיוג
הודעה

הסכסוך הכספי הינו הסכסוך הנפוץ ביותר, כתולדה ממנו באה לעולם התביעה הכספית. מזמין עבודה, אינו רוצה לשלם בעבור עבודה שביצע, או שמה לא מדובר בחוסר רצון, אלא באי תשלום בפועל. לווה אינו מחזיר הלוואה ועוד. לא רק שמדובר בתביעות הנפוצות ביותר, מדובר במחלה הקשה ביותר אשר יכולה לתקוף עסק. פגיעה בתזרים ואי קבלת תשלום על עבודות שבוצעו, עשויה לדרדר עסק עד לסגירתו. מאידך, דרישות כספיות המוגשות כנגד מי שאינו חייב את הכסף הנתבע ממנו, גוררת את הנתבע לחשיפה כלכלית וסכנה, כי בית המשפט יחייבו בתשלום כספים. 

הסכסוך הכספי אינו מתחיל ביום הגשת התביעה. צד אשר יזהה את הסכסוך מראש, הראשון שיתחיל להיערך לאפשרות של סכסוך ולתוצאותיו, זוכה בייתרון וייתכן שיעלה בידיו למנוע את הסכוך ואת חסרון הכיס הנלווה לו.

משהתבקשתי לנהל פורום זה, אני מוצא לנכון ליעד אותו כפלטפורמה למתן מענה ראשוני לשאלות העולות בנוגע לסכסוכים הכספיים השונים. הגם שאין בפורום כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, יש לקוות, כי נוכל לסייע ולו במקצת הנושאים.