חוב כספי - פורום תביעות כספיות

שאלה חדשה
 • דוד

  נשלח ע"ידוד 02:52, 13 במרץ 2014

  שלום רב! יש לי "חבר" שהוציא ממני כספים רבים בעורמה תוך כדי שהוא אומר לי שהוא מסובך והיה עושה איתי חוזים ונותן לי צקים ושטר חוב אפילו הביא לי פי שתיים מהסכום שנתתי לו כל זה בשביל לסנוור אותי שאני יביא לו כספים ולהראות לי שהוא מסודר אני בתמימותי ובשל המצב הרפואי שהייתי שרוי בי {אני נכה} האמנתי לו שהגיע פירעון הצקים והשטר חוב הבנתי שבכלל אין טעם לפרוע תצקים כי הוא עבר בנק הוא כמובן הבין שאני הולך להוצאה לפועל ולמרות שהאמנתי עוד שיחזיר לי ועשה תרגיל והתלונן במשטרה נגדי שאני הנוכל פה אחרי דין ודברים התיק נסגר מחוסר ראיות השאלה שלי היא:שהאם התיק נסגר מחוסר ראיות ולא מחוסר אשמה זה יכול להשפיע במידה ואני הולך נגדו למשפט אזרחי?{לפי הבנתי הוא יצא מזה נקי במשטרה}

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

  עו"ד גיא סגלוביץ',מנהל הפורום

  07:05, 13 במרץ 2014

  שלום,

  אני סבור כי סגירת התיק בשל חוסר ראיות אינה פוגעת בתביעה האזרחית. באם הייתה מוכחת אשמה פלילית, הדבר היה קרוב לוודאי, סוגר את הדיון בשאלת האשמה בתיק אזרחי הנובע מאותם אירועים.
  יחד עם זאת, הדבר החשוב ביותר שיש לאמר בנוגע למקרה שלך, הוא כי עליך לפעול במהירות המירבית וללא שיהוי נוסף, בכדי לנסות ולהציל את כספך, ככל שהדבר עוד אפשרי.

  גיא

  תגובה
 • 09:03, 13 במרץ 2014

  אוכל לפנות אליך שתטפל לי בתיק?

  תגובה
 • 09:09, 13 במרץ 2014

  יש לציין שיש לי איתו חוזים חתומים ובשל החקירה וכל זה זה לקח למשטרה שמונה חודש עד שסגרו תתיק בזמן הזה כל הצרים והשור חוב והחוזים היו אצלם רק לפני חודש זה הוחזר לי

  תגובה
 • 09:11, 13 במרץ 2014

  הצקים השטר חוב והחוזים היו אצלם רק לפני חודש זה הוחזר לי.

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

  עו"ד גיא סגלוביץ',מנהל הפורום

  09:41, 13 במרץ 2014

  שלום,

  אנא דבר איתי במשרד.

  גיא

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד, נושא עו"ד סגלוביץ´ בשלל תפקידים
למידע נוסף

077-2303958 חיוג
הודעה

הסכסוך הכספי הינו הסכסוך הנפוץ ביותר, כתולדה ממנו באה לעולם התביעה הכספית. מזמין עבודה, אינו רוצה לשלם בעבור עבודה שביצע, או שמה לא מדובר בחוסר רצון, אלא באי תשלום בפועל. לווה אינו מחזיר הלוואה ועוד. לא רק שמדובר בתביעות הנפוצות ביותר, מדובר במחלה הקשה ביותר אשר יכולה לתקוף עסק. פגיעה בתזרים ואי קבלת תשלום על עבודות שבוצעו, עשויה לדרדר עסק עד לסגירתו. מאידך, דרישות כספיות המוגשות כנגד מי שאינו חייב את הכסף הנתבע ממנו, גוררת את הנתבע לחשיפה כלכלית וסכנה, כי בית המשפט יחייבו בתשלום כספים. 

הסכסוך הכספי אינו מתחיל ביום הגשת התביעה. צד אשר יזהה את הסכסוך מראש, הראשון שיתחיל להיערך לאפשרות של סכסוך ולתוצאותיו, זוכה בייתרון וייתכן שיעלה בידיו למנוע את הסכוך ואת חסרון הכיס הנלווה לו.

משהתבקשתי לנהל פורום זה, אני מוצא לנכון ליעד אותו כפלטפורמה למתן מענה ראשוני לשאלות העולות בנוגע לסכסוכים הכספיים השונים. הגם שאין בפורום כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, יש לקוות, כי נוכל לסייע ולו במקצת הנושאים.