חוב לחברת אינטרנט - פורום תביעות כספיות

שאלה חדשה
 • אלעד

  נשלח ע"יאלעד 00:46, 4 ביולי 2014

  התנתקתי מחברה אינטרנט, שבעת ההתנתקות שלחה לנו מכתב כי אין חוב. לאחר מס' חודשים אישתי קיבלה טלפון מבחורה שהזדהתה כנציגת החברה וטענה כי יש לנו חוב של 31 שקלים על שבועיים שימוש מעבר למנוי. אשתי ביקשה אסמכתא בכתב ואמרה כי אם תקבל כזאת תשלם מייד. בנוסף ציינה כי לא משלמת בכ"א בטלפון למי שלא מכירה. לטענת אשתי הנציגה אף אמרה לה בשיחה כי תבדוק עם מנהלת שלה אם תוכל להוציא אסמכתא בכתב. הנציגה לא חזרה אליה. לאחר כחודש קיבלנו טלפון ממשרד עו"ד שטענה כי נשלח לנו מכתב התראה על חוב. דבר שלא היה ולא נברא. התלוננתי בפני פניות הציבור של החברה אך הם טענו לאחר בירור כי נשלחו אלינו 3 מכתבים (מעולם לא קיבלנו) וניתן לנו שהות לשלם גם בהעברה בנקאית. בנוסף הם ציינו כי לא נאמר בשיחה כי הנציגה תתיעץ עם מנהלת ובעצם הם הכחישו את טענותי. כשביקשתי לשמוע את שיחת האזהרה של הנציגה עם אשתי הם סרבו. שכר הטרחה של משרד העו"ד היה 89 שקלים על חוב של 31 שקלים. האם מחובתי לשלם את שכר טרחה זה? האם יש ביכולתי לעשות משהו מבחינה משפטית. יש לציין כי ההתקשרות מלכתחילה עם ספק התוכן היה באופן עקיף דרך חברת התשתית. בעצם מעולם לא אישרנו להם שום מכירה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

  גיא סגלוביץ', עו"ד,מנהל הפורום

  06:36, 6 ביולי 2014

  שלום,

  שאלתך מענה סוגיות חוזיות מעניינות. אקדים ואומר, כי ככל שגרסתך תואמת את המצב במדויק, הרי שנראה שהצדק אתך. כמובן שבדרך כלל לאחר ששומעים את גרסת הצד השני, הרי מתבררים פרטים נוספים.

  אלא שהשאלה הנכונה במקרה שלך נוגעת לעלויות ההתדיינות המשפטית. מדובר בסכסוך אשר בלשב זה שוויו הכלכלי הוא כ- 120 ש"ח. במצב הדברים הזה כל התדיינות מכל סוג תגרור כלפיך להוצאה גבוה יותר.

  לכן עליך להעמיד עמדתך בצורה ברורה בפני משרד עורכי הדין המטפל בגיבה, בגיבוי כתוב לכל פניה אליהם. להבהיר כי נמסר שאין חוב ולדרוש את הקלטת השיחה הרלבנטית. יחד עם זאת, מצא את הדרך לסיים את העניין מהר ככל שניתן (זמן הוא כסף).

  בברכה,

  גיא

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד, נושא עו"ד סגלוביץ´ בשלל תפקידים
למידע נוסף

077-2303958 חיוג
הודעה

הסכסוך הכספי הינו הסכסוך הנפוץ ביותר, כתולדה ממנו באה לעולם התביעה הכספית. מזמין עבודה, אינו רוצה לשלם בעבור עבודה שביצע, או שמה לא מדובר בחוסר רצון, אלא באי תשלום בפועל. לווה אינו מחזיר הלוואה ועוד. לא רק שמדובר בתביעות הנפוצות ביותר, מדובר במחלה הקשה ביותר אשר יכולה לתקוף עסק. פגיעה בתזרים ואי קבלת תשלום על עבודות שבוצעו, עשויה לדרדר עסק עד לסגירתו. מאידך, דרישות כספיות המוגשות כנגד מי שאינו חייב את הכסף הנתבע ממנו, גוררת את הנתבע לחשיפה כלכלית וסכנה, כי בית המשפט יחייבו בתשלום כספים. 

הסכסוך הכספי אינו מתחיל ביום הגשת התביעה. צד אשר יזהה את הסכסוך מראש, הראשון שיתחיל להיערך לאפשרות של סכסוך ולתוצאותיו, זוכה בייתרון וייתכן שיעלה בידיו למנוע את הסכוך ואת חסרון הכיס הנלווה לו.

משהתבקשתי לנהל פורום זה, אני מוצא לנכון ליעד אותו כפלטפורמה למתן מענה ראשוני לשאלות העולות בנוגע לסכסוכים הכספיים השונים. הגם שאין בפורום כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, יש לקוות, כי נוכל לסייע ולו במקצת הנושאים.