אסון ורסאי - פורום תביעות כספיות

שאלה חדשה
 • דוד

  נשלח ע"ידוד 21:28, 23 במאי 2012

  שלום שמי דוד מירושלים ואני אחד מיני רבים שנפגעו "באסון ורסאי". כרגע מתנהלת תביעה אזרחית כנגד המדינה בעזרת משרד עו"ד. האירוע קרה ב2001 ומאז ועד עכשיו התביעה מתמשכת שזה כבר 11 שנה. השאלה שלי היא האם יש איך לזרז את ההליך והפסיקה כגון לעתור לבג"ץ או משהו דומה, אשמח לקבל תשובה לשאלה וכמה עצות

  השב
 • 09:18, 24 במאי 2012

  דוד שלום,
  ליבי עם מצבך. גם לי כעורך דין קרה שתיקים התמשכו כעשר שנים ואין ספק שזה מתסכל. השאלה היא האם העיכוב נובע ממערכת המשפט או מהתנהלות הצדדים ועורכי הדין.
  קשה לי במצב נתונים זה ליתן המלצה ספציפית אבל לאור היכרות הציבור עם המקרה אני מציע לך לבחון להפעיל את התקשורת בעניין זה אשר עצם פנייה שלה מועילה בדרך כלל לזירוז ההליכים.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד, נושא עו"ד סגלוביץ´ בשלל תפקידים
למידע נוסף

077-2303958 חיוג
הודעה

הסכסוך הכספי הינו הסכסוך הנפוץ ביותר, כתולדה ממנו באה לעולם התביעה הכספית. מזמין עבודה, אינו רוצה לשלם בעבור עבודה שביצע, או שמה לא מדובר בחוסר רצון, אלא באי תשלום בפועל. לווה אינו מחזיר הלוואה ועוד. לא רק שמדובר בתביעות הנפוצות ביותר, מדובר במחלה הקשה ביותר אשר יכולה לתקוף עסק. פגיעה בתזרים ואי קבלת תשלום על עבודות שבוצעו, עשויה לדרדר עסק עד לסגירתו. מאידך, דרישות כספיות המוגשות כנגד מי שאינו חייב את הכסף הנתבע ממנו, גוררת את הנתבע לחשיפה כלכלית וסכנה, כי בית המשפט יחייבו בתשלום כספים. 

הסכסוך הכספי אינו מתחיל ביום הגשת התביעה. צד אשר יזהה את הסכסוך מראש, הראשון שיתחיל להיערך לאפשרות של סכסוך ולתוצאותיו, זוכה בייתרון וייתכן שיעלה בידיו למנוע את הסכוך ואת חסרון הכיס הנלווה לו.

משהתבקשתי לנהל פורום זה, אני מוצא לנכון ליעד אותו כפלטפורמה למתן מענה ראשוני לשאלות העולות בנוגע לסכסוכים הכספיים השונים. הגם שאין בפורום כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, יש לקוות, כי נוכל לסייע ולו במקצת הנושאים.