• ניר

  נשלח ע"יניר 19:01, 5 בינואר 2015

  שלום רב, אני מבקש להתייעץ בנושא שימוש לא ראוי בעיני בכספי וועד, לברר מה נכון ומה חוקי בבקשה. לפני מספר שנים בודדות הוחלט ע"י 14 מתוך 16 דיירים על הוספת מעלית לבניין, שני הדיירים המסרבים לא העבירו כספים והעלות הכוללת חולקה בין שאר הדיירים, המעלית הופעלה רק באמצעות מפתח. לאחר זמן מה מעת הפעלת המעלית והרס המערכת של המפתח במעלית, הוחלט לפתוח את המעלית לשימוש כולל ללא מפתח כלל, כך שכל אדם יכול להשתמש במעלית והדיירים שלא השתתפו בעלויות נהנים בכך עד עכשיו. בהמשך התקופה, הוחלט על ידי במחצית הדיירים להוסיף מרפסות לחזיתות המבנה (4 קומות שני דיירים לכל חזית קדמית ואחורית) כך שבחזית הקדמית אליה אני משתייך הוקמו רק 2 מרפסות בקומה שניה ורביעית. הדיירים הנהנים מן המרפסות שילמו במלואם ולבדם את העלויות לבניה אך שיפוץ החזית כלומר צבע, בוצע על חשבון הועד. כספים שנאספו על ידי הוועד לשיפוץ והרחבת הלובי של הבניין תוך כדי הריסת שני מחסנים והעברתם לאחורי המבנה, הוסטו בחלקם לאותה צביעה של החזית אך ללא ידיעת הדיירים ורק בהחלטת הועד. שאלתי היא, מכיוון והמעלית בשימוש כל דייר למרות שלא כולם שילמו על בנייתה ואחזקתה, האם אני אמור לשלם מכספי ועד שהענקתי לטובת שיפוץ לובי, עבור שיפוץ חזית שנהרסה בגלל מרפסות שלא אני ביקשתי להקים? האם אני יכול לסרב להשתתף בעלויות אלו כמו שסירבו הדיירים להשתתף בבניית המעלית והם נהנים ממנה גם כן? יש לציין שלאחר שימוש בכספי הלובי לטובת צביעת החזית, כעת רוצים הועד לגבות כספים נוספים עבור הלובי כאשר הוסכם מראש על ההשקעה הראשונית ללובי בלבד. הועד מעוניין גם להרחיב חניות על חשבון שטח גינה מכיוון והם מלינים על חוסר מקום חניה (שהיה תקין במשך 30 שנה ל 16 מכוניות) רק בגלל שלחלקם יש 2 מכוניות למשפחה או רכב רחב יותר מהרגיל. האם מותר לי לסרב? האם ניתן לפעול כנגד העד שמנתב את הכספים לצרכיהם ורצונותיהם.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

  גיא סגלוביץ', עו"ד,מנהל הפורום

  11:16, 8 בינואר 2015

  שלום,

  שאלתך אינה מתאימה לפורם זה, ובסיסה נוגעת לענייני מקרקעין וניהול בתים משותפים. הכללי בתחום רבים ומסודרים מאוד, אך לא ניתן להשיב בקצרה על שאלה מורכבת זו.

  בהצלחה,

  גיא

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עורך דין ונוטריון גיא סגלוביץ´, עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד,
למידע נוסף

053-9374131 חיוג
הודעה

הסכסוך הכספי הינו הסכסוך הנפוץ ביותר, כתולדה ממנו באה לעולם התביעה הכספית. מזמין עבודה, אינו רוצה לשלם בעבור עבודה שביצע, או שמה לא מדובר בחוסר רצון, אלא באי תשלום בפועל. לווה אינו מחזיר הלוואה ועוד. לא רק שמדובר בתביעות הנפוצות ביותר, מדובר במחלה הקשה ביותר אשר יכולה לתקוף עסק. פגיעה בתזרים ואי קבלת תשלום על עבודות שבוצעו, עשויה לדרדר עסק עד לסגירתו. מאידך, דרישות כספיות המוגשות כנגד מי שאינו חייב את הכסף הנתבע ממנו, גוררת את הנתבע לחשיפה כלכלית וסכנה, כי בית המשפט יחייבו בתשלום כספים. 

הסכסוך הכספי אינו מתחיל ביום הגשת התביעה. צד אשר יזהה את הסכסוך מראש, הראשון שיתחיל להיערך לאפשרות של סכסוך ולתוצאותיו, זוכה בייתרון וייתכן שיעלה בידיו למנוע את הסכוך ואת חסרון הכיס הנלווה לו.

משהתבקשתי לנהל פורום זה, אני מוצא לנכון ליעד אותו כפלטפורמה למתן מענה ראשוני לשאלות העולות בנוגע לסכסוכים הכספיים השונים. הגם שאין בפורום כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, יש לקוות, כי נוכל לסייע ולו במקצת הנושאים.