תביעה בגין הפרת הסכם - פורום תביעות כספיות

שאלה חדשה
 • ערן

  נשלח ע"יערן 15:25, 9 בפברואר 2015

  שלום רב. אשתי ואני חתומים על הסכם אותו הפר הצד השני. הגשתי תביעה קטנה כנגד הנתבע המפר. התביעה טרם התבררה. הנתבע באחת מטענותיו טוען בכתב הגנתו שמכיוון שרק אני רשום בכתב התביעה כתובע, הרי שאם יפסק כנגדו בפועל הוא יהיה חייב רק מחצית מסכום התביעה כיוון שאשתי אינה רשומה כתובעת וזאת אע"פ שמוזכרת בכתב התביעה . שאלותי: 1.האם נכון הדבר, שאהיה זכאי אם אזכה במשפט רק במחצית מכל סכום שיפסק בפס"ד? 2. האם אפשרי לבקש מבית המשפט לצרף את אשתי לכתב התביעה עוד בטרם הוחל הבירור בתיק? יצויין כי הנתבע כתב בכתב ההגנה כי יתנגד להרחבת חזית . 3. באם בית המשפט ידחה בקשתי האם אפשרי שאשתי תגיש תביעה ניפרדת באותה עילה כנגד הנתבע אודה לתשובתך :

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

  גיא סגלוביץ', עו"ד,מנהל הפורום

  07:35, 10 בפברואר 2015

  שלום,

  לשאלתך הראשונה, הדבר תלוי בהסכם. האם החוב הוא לכל אחד מכם במלואו או לכל אחד מחצי.

  לשאלתך השניה, ניתן לבקש לתקן את כתב התביעה, הדבר כפוף לשיקול דעת בית המשפט אשר יכול להתנות את זה בתשלום הוצאות לצד השני.

  לשאלתך השלישית, שוב הדבר תלוי בנסיבות ובהסכם. לכאורה לפי טענתו לאשתך עילה עצמאית ואם זה המצב אפשר להגיש תביעה נוספת בשמה, וייתכן אף שניתן לבקש לאחד את הדיונים.

  בהצלחה,

  גיא

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד, נושא עו"ד סגלוביץ´ בשלל תפקידים
למידע נוסף

077-2303958 חיוג
הודעה

הסכסוך הכספי הינו הסכסוך הנפוץ ביותר, כתולדה ממנו באה לעולם התביעה הכספית. מזמין עבודה, אינו רוצה לשלם בעבור עבודה שביצע, או שמה לא מדובר בחוסר רצון, אלא באי תשלום בפועל. לווה אינו מחזיר הלוואה ועוד. לא רק שמדובר בתביעות הנפוצות ביותר, מדובר במחלה הקשה ביותר אשר יכולה לתקוף עסק. פגיעה בתזרים ואי קבלת תשלום על עבודות שבוצעו, עשויה לדרדר עסק עד לסגירתו. מאידך, דרישות כספיות המוגשות כנגד מי שאינו חייב את הכסף הנתבע ממנו, גוררת את הנתבע לחשיפה כלכלית וסכנה, כי בית המשפט יחייבו בתשלום כספים. 

הסכסוך הכספי אינו מתחיל ביום הגשת התביעה. צד אשר יזהה את הסכסוך מראש, הראשון שיתחיל להיערך לאפשרות של סכסוך ולתוצאותיו, זוכה בייתרון וייתכן שיעלה בידיו למנוע את הסכוך ואת חסרון הכיס הנלווה לו.

משהתבקשתי לנהל פורום זה, אני מוצא לנכון ליעד אותו כפלטפורמה למתן מענה ראשוני לשאלות העולות בנוגע לסכסוכים הכספיים השונים. הגם שאין בפורום כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, יש לקוות, כי נוכל לסייע ולו במקצת הנושאים.