דרישה של עו"ד ישראלי המייצג חברה בחו"ל מאזרח ישראלי על סכסוך כספי מחו"ל - פורום תביעות כספיות

שאלה חדשה
 • מביע תמיהה

  נשלח ע"ימביע תמיהה 10:24, 22 במאי 2015

  שלום, האם תוכל להבהיר מאין קמה הזכות של עו"ד ישראלי, אשר לטענתו מייצג חברה בחו"ל, לבוא בדרישה מאת אזרח ישראלי, בישראל, עבור סכסוך כספי שטרם הוברר באיזו ערכאה שיפוטית בחו"ל, תוך כדי שאותו עו"ד ישראלי, מאיים על האזרח הישראלי כי יתבע אותו בישראל. שאלה ראשונה - מהו מקור הסמכות של עורך הדין הישראלי לבוא בדרישה בכלל. מאחר והטענה לחוב הכספי הינה מחו"ל על מקרה שארע בחו"ל? שאלה שניה - מהו הפורם הנאות בו ניתן לתבוע בכלל ? האם בישראל או בחו"ל ?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

  גיא סגלוביץ', עו"ד,מנהל הפורום

  10:36, 22 במאי 2015

  שלום,

  משאלתך ניתן לזהות שיש לך הבנה כללית על המדובר. אני גם מבין כי פנה אליך עו"ד ישראל, בדרישה בשם חברה זה, בגין עילה, אשר נולדה בחו"ל.

  עורך הדין הישראלי קנה לעצמו זכות לפנות אליכם, מכוח הסמכה שנתנה לו החברה הזרה. הפניה בשם גורם זר אינה מוגבלת לסמכות השיפוט.

  השאלה הבאה שלך היא החשובה, האם ניתן לתבוע אתכם בארץ על האירועים מחו"ל. לא מסרת פרטים, אך נראה בכל מקרה כי אין לחברה כל ברירה אלא לתבוע אתכם בארץ ואתם אף נמצאים כאן, כך שיוכלו להמציא את כתבי הטענות אליכם. בהמשך יתעוררו שאלות בנוגע לדין החל על הסכסוך שלכם וכו'. אך כל אלו מחייבים התייחסות מעמיקה וביחס לפרטי המקרה. אין ספק שעליך לפנות לקבלת ייעוץ משפטי.

  בברכה,

  גיא

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עורך דין ונוטריון גיא סגלוביץ´, עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד,
למידע נוסף

053-9374131 חיוג
הודעה

הסכסוך הכספי הינו הסכסוך הנפוץ ביותר, כתולדה ממנו באה לעולם התביעה הכספית. מזמין עבודה, אינו רוצה לשלם בעבור עבודה שביצע, או שמה לא מדובר בחוסר רצון, אלא באי תשלום בפועל. לווה אינו מחזיר הלוואה ועוד. לא רק שמדובר בתביעות הנפוצות ביותר, מדובר במחלה הקשה ביותר אשר יכולה לתקוף עסק. פגיעה בתזרים ואי קבלת תשלום על עבודות שבוצעו, עשויה לדרדר עסק עד לסגירתו. מאידך, דרישות כספיות המוגשות כנגד מי שאינו חייב את הכסף הנתבע ממנו, גוררת את הנתבע לחשיפה כלכלית וסכנה, כי בית המשפט יחייבו בתשלום כספים. 

הסכסוך הכספי אינו מתחיל ביום הגשת התביעה. צד אשר יזהה את הסכסוך מראש, הראשון שיתחיל להיערך לאפשרות של סכסוך ולתוצאותיו, זוכה בייתרון וייתכן שיעלה בידיו למנוע את הסכוך ואת חסרון הכיס הנלווה לו.

משהתבקשתי לנהל פורום זה, אני מוצא לנכון ליעד אותו כפלטפורמה למתן מענה ראשוני לשאלות העולות בנוגע לסכסוכים הכספיים השונים. הגם שאין בפורום כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, יש לקוות, כי נוכל לסייע ולו במקצת הנושאים.