חוב למכללה אקדמית - פורום תביעות כספיות

שאלה חדשה
 • אתי

  נשלח ע"יאתי 19:29, 26 ביולי 2015

  שלום, לצערי ובשל לחץ כלכלי הנני חייבת כ 9000 ש"ח למכללה בה סיימתי ללמוד לפני כשנה. קבלתי מכתב מעורך דין שעלי להסדיר את התשלום. האם אני מחוייבת לשלם ריבית בשל החוב ומה גובה הריבית בנוסף לחוב עצמו? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

  גיא סגלוביץ',מנהל הפורום

  07:50, 28 ביולי 2015

  שלום,

  הריבית אשר תצטרכי לשלם קבועה, ככל הנראה בהסכם שלך עם המכללה, אם לא הרי שתחויבי בהתאם לחוק פסיקת ריבית והצמדה. אלא, שההוצאות הגדולות מקורם במקום אחר. במידה ולא תשלמי או ולא תסכמי הבנות עם המכללה, יחלו כנגדך בהליכים משפטיים, אלו כרוכים בהוצאות כבדות, במיוחד ביחס לחוב הנמוך יחסית שלך.

  בהצלחה,

  גיא

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד, נושא עו"ד סגלוביץ´ בשלל תפקידים
למידע נוסף

077-2303958 חיוג
הודעה

הסכסוך הכספי הינו הסכסוך הנפוץ ביותר, כתולדה ממנו באה לעולם התביעה הכספית. מזמין עבודה, אינו רוצה לשלם בעבור עבודה שביצע, או שמה לא מדובר בחוסר רצון, אלא באי תשלום בפועל. לווה אינו מחזיר הלוואה ועוד. לא רק שמדובר בתביעות הנפוצות ביותר, מדובר במחלה הקשה ביותר אשר יכולה לתקוף עסק. פגיעה בתזרים ואי קבלת תשלום על עבודות שבוצעו, עשויה לדרדר עסק עד לסגירתו. מאידך, דרישות כספיות המוגשות כנגד מי שאינו חייב את הכסף הנתבע ממנו, גוררת את הנתבע לחשיפה כלכלית וסכנה, כי בית המשפט יחייבו בתשלום כספים. 

הסכסוך הכספי אינו מתחיל ביום הגשת התביעה. צד אשר יזהה את הסכסוך מראש, הראשון שיתחיל להיערך לאפשרות של סכסוך ולתוצאותיו, זוכה בייתרון וייתכן שיעלה בידיו למנוע את הסכוך ואת חסרון הכיס הנלווה לו.

משהתבקשתי לנהל פורום זה, אני מוצא לנכון ליעד אותו כפלטפורמה למתן מענה ראשוני לשאלות העולות בנוגע לסכסוכים הכספיים השונים. הגם שאין בפורום כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, יש לקוות, כי נוכל לסייע ולו במקצת הנושאים.