כניסה לבניין משרדים - פורום תביעות כספיות

שאלה חדשה
 • אורנה

  נשלח ע"יאורנה 11:11, 24 באפריל 2012

  אני עובדת בבניין שיש בו מס' עסקים קטנים. מדובר בבניין ישן מאוד. בקומות הראשונות יש משרדים ובקומות הגבוהות יותר גרים דיירים בדירות. בכניסה לבניין תמיד יש ריח של שתן ולפעמים ישן שם איזה הומלס. מאוד לא נעים לעבוד בבניין הזה. לכל מי שעובד בבניין הזה זה מאוד מפריע אבל אף אחד משום מה לא עושה עם זה כלום. פנינו לעירייה אבל לא קיבלנו על זה מענה. מה אפשר לעשות עם הנושא הזה?

  השב
 • 12:14, 24 באפריל 2012

  אורנה שלום,

  הבעיה שאת מציגה מעלה שאלה של ניהול הבניין. בהנחה שמדובר בבית משותף יש הוראות בחוק המקרקעין כיצד יש לנהלו ומי מוסמך ליתן הוראות בענין זה. צריך לפעול באמצעות ועד הבית ו/או להקים ועד כזה (על ידי אסיפה של בעלי יחידות הדיור ו/או המשרדים בבניין) ולתחזק יחדיו את השטחים הציבוריים בבניין.

  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד, נושא עו"ד סגלוביץ´ בשלל תפקידים
למידע נוסף

077-2303958 חיוג
הודעה

הסכסוך הכספי הינו הסכסוך הנפוץ ביותר, כתולדה ממנו באה לעולם התביעה הכספית. מזמין עבודה, אינו רוצה לשלם בעבור עבודה שביצע, או שמה לא מדובר בחוסר רצון, אלא באי תשלום בפועל. לווה אינו מחזיר הלוואה ועוד. לא רק שמדובר בתביעות הנפוצות ביותר, מדובר במחלה הקשה ביותר אשר יכולה לתקוף עסק. פגיעה בתזרים ואי קבלת תשלום על עבודות שבוצעו, עשויה לדרדר עסק עד לסגירתו. מאידך, דרישות כספיות המוגשות כנגד מי שאינו חייב את הכסף הנתבע ממנו, גוררת את הנתבע לחשיפה כלכלית וסכנה, כי בית המשפט יחייבו בתשלום כספים. 

הסכסוך הכספי אינו מתחיל ביום הגשת התביעה. צד אשר יזהה את הסכסוך מראש, הראשון שיתחיל להיערך לאפשרות של סכסוך ולתוצאותיו, זוכה בייתרון וייתכן שיעלה בידיו למנוע את הסכוך ואת חסרון הכיס הנלווה לו.

משהתבקשתי לנהל פורום זה, אני מוצא לנכון ליעד אותו כפלטפורמה למתן מענה ראשוני לשאלות העולות בנוגע לסכסוכים הכספיים השונים. הגם שאין בפורום כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, יש לקוות, כי נוכל לסייע ולו במקצת הנושאים.