תביעה נגד ועד בית בנושא מעלית - פורום תביעות כספיות

שאלה חדשה
  • אירינה

נשלח ע"יאירינה 22:35, 21 במרץ 2016

שלום, בבינין שלנו פורסמה מודעה שבקרוב המעלית תיסגר לעבודות שיפוץ למשך שבוע משעה 8-17. במשפחה שלנו יש תינוקות - תאומים בגיל שנה, שבהם מטפלת סבתה בת 70, כשה אנחנו בעבודה. אנו גרים בקומה 6, וזאת אומרת שלמשך שבוע אני אצטרך לקחת חופשה בשביל לטפל בילדים, כי הם לא יכולים להישאר בבית כל יום, וסבתה לא מסוגלת להוציא אותם החוצה במדרגות. ועד בית סירב לדון בנושא שעות ההשבתה ובחלל לא מוכן ללכת לכרתינו בנושא. לדירים אחרים לא אחפת. האם יש לי דרכים להילחם? האם אני יכולה לגשת תביע נגד ועד בית ולדרוש פיצוי עבור 5 ימי עבודה שנאלצתי לצת לחופשה? תודה מראש אירינה

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

עו"ד גיא סגלוביץ,מנהל הפורום

08:46, 22 במרץ 2016

שלום, השאלה ששלחת עניינה במקרקעין ובכל שנוגע ליחסי וועד בית ודייר כמו גם מניעת שימוש במקרקעין ואולי שאלות נוספות. בכל מקרה אין מספיק מידע. את יכולה לדרוש פיצוי ממי שחוסם את היכולת שלך להשתמש בנכס שלך, אך עליך להראות את המעשה הלא סביר או הפסול שלו, את האחריות כלפיך ואת הקשר הישיר לנזק. לצורך כל אלו תצטרכי לבדוק שאלות נוספות, האם יש דרך אחרת לטפל במעלית? האם ניתן להגביל למועידם אחרים? שאלות נוספות של סבירות.
    בהצלחה

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עורך דין ונוטריון גיא סגלוביץ´, עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד,
למידע נוסף

053-9374131 חיוג
הודעה

הסכסוך הכספי הינו הסכסוך הנפוץ ביותר, כתולדה ממנו באה לעולם התביעה הכספית. מזמין עבודה, אינו רוצה לשלם בעבור עבודה שביצע, או שמה לא מדובר בחוסר רצון, אלא באי תשלום בפועל. לווה אינו מחזיר הלוואה ועוד. לא רק שמדובר בתביעות הנפוצות ביותר, מדובר במחלה הקשה ביותר אשר יכולה לתקוף עסק. פגיעה בתזרים ואי קבלת תשלום על עבודות שבוצעו, עשויה לדרדר עסק עד לסגירתו. מאידך, דרישות כספיות המוגשות כנגד מי שאינו חייב את הכסף הנתבע ממנו, גוררת את הנתבע לחשיפה כלכלית וסכנה, כי בית המשפט יחייבו בתשלום כספים. 

הסכסוך הכספי אינו מתחיל ביום הגשת התביעה. צד אשר יזהה את הסכסוך מראש, הראשון שיתחיל להיערך לאפשרות של סכסוך ולתוצאותיו, זוכה בייתרון וייתכן שיעלה בידיו למנוע את הסכוך ואת חסרון הכיס הנלווה לו.

משהתבקשתי לנהל פורום זה, אני מוצא לנכון ליעד אותו כפלטפורמה למתן מענה ראשוני לשאלות העולות בנוגע לסכסוכים הכספיים השונים. הגם שאין בפורום כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, יש לקוות, כי נוכל לסייע ולו במקצת הנושאים.