תביעה כספית נגד ידיד אשר לא החזיר הלוואה שנתתי לו - פורום תביעות כספיות

שאלה חדשה
 • ינון

  נשלח ע"יינון 13:49, 5 ביוני 2016

  שלום רב, לפני שנה וחצי לערך הלוויתי לשכן וידיד, סכום מכובד בסך 35,000 ש"ח. הסכמתי להלוואה לאור יחסי שכנות ארוכים מאוד ובריבית אפסית. השכן מאחר ומתעלם ממני בהחזר ההלוואה - מעוניין להגיש כנגדו תביעה. מעוניין לדעת היכן כדאי להגיש את התביעה והאם יש מקום לדרוש פיצויים/ עגמת נפש/ ריבית דריבית?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

  עו"ד גיא סגלוביץ',מנהל הפורום

  08:15, 6 ביוני 2016

  שלום,

  שאלה מן הזוג הזה חוזרת רבות. הלוואות, לא גדולות באופן יחדי, אך משמעותיות מאוד מבחינת האדם הפרטי, נוטות להסתבך מידי פעם ואז יש מקום לנקוט בפעולות. קצרה היריאה מלחזור על כל האפשרויות העומדות בפניכם. אוכל למר רק זאת, יש לפעול באופן מידי יש לפנות לקבלת ייעוץ משפטי ולשקול את כל האפשרויות אשר הינם שונות ומגוונות, בכלל זה לנקוט פעולות מהירות של תפיסת נכסים (אם יתאפשר). ייתכן שמי שאינו משלם את חובתיו לכם, צובר במקביל נושים רבים דבר שמסכן את האפשרות לגביית החוב.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עורך דין ונוטריון גיא סגלוביץ´, עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד,
למידע נוסף

053-9374131 חיוג
הודעה

הסכסוך הכספי הינו הסכסוך הנפוץ ביותר, כתולדה ממנו באה לעולם התביעה הכספית. מזמין עבודה, אינו רוצה לשלם בעבור עבודה שביצע, או שמה לא מדובר בחוסר רצון, אלא באי תשלום בפועל. לווה אינו מחזיר הלוואה ועוד. לא רק שמדובר בתביעות הנפוצות ביותר, מדובר במחלה הקשה ביותר אשר יכולה לתקוף עסק. פגיעה בתזרים ואי קבלת תשלום על עבודות שבוצעו, עשויה לדרדר עסק עד לסגירתו. מאידך, דרישות כספיות המוגשות כנגד מי שאינו חייב את הכסף הנתבע ממנו, גוררת את הנתבע לחשיפה כלכלית וסכנה, כי בית המשפט יחייבו בתשלום כספים. 

הסכסוך הכספי אינו מתחיל ביום הגשת התביעה. צד אשר יזהה את הסכסוך מראש, הראשון שיתחיל להיערך לאפשרות של סכסוך ולתוצאותיו, זוכה בייתרון וייתכן שיעלה בידיו למנוע את הסכוך ואת חסרון הכיס הנלווה לו.

משהתבקשתי לנהל פורום זה, אני מוצא לנכון ליעד אותו כפלטפורמה למתן מענה ראשוני לשאלות העולות בנוגע לסכסוכים הכספיים השונים. הגם שאין בפורום כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, יש לקוות, כי נוכל לסייע ולו במקצת הנושאים.