שקר לגבי המוצר במכירה - פורום תביעות כספיות

שאלה חדשה
 • מקסים

  נשלח ע"ימקסים 10:48, 6 ביוני 2012

  אני הגעתי לחנות אופני גאי כדי לקנות אופניים, בחנות המוכר (גאי) אמר לי שיש לו אכשיו מבצע על דגמי 2011 25% הנחה. אני חשבתי שזה מחיר טוב לאופנים דגם 2011, ולכן החלתתי ביום רביעי 30.05.2012 לקנות אצלו אופניים GT Force 2.0 דגם 2011 במחיר 8000 ש"ח אחרי 25% הנחה, אחרי שקניתי גיליתי שהאופניים הם מדגם 2010 ולא 2011 כפי שאמר המוכר (גאי). לאחר שגיליתי זאת התקשרתי ליבואן של אופניי GT לארץ ושאלתי אותם על מחיר לאופניים חדשות דגם שקניתי, נאמר לי שמחירם 5500-6000 ש"ח. לאחר מכן, ביום שישי 1.06.2012 אלכתי לחנות ואמרתי למוכר שאני רוצה לבטל את העיסקה ולקבל כסף חזרה בגלל שהוא שיקר לי במכירה לגבי הדגם של האופניים, ומחר לי דגם אחר לא מה שרציתי.המוכר סירב להחזיר את הכסף. מה עלי לעשות במקרה כזה? איך ניתן להחיר את כספי?

  השב
 • 18:34, 6 ביוני 2012

  הי מקסים
  אני ממליץ לך להוציא לאלתר מכתב בדואר רשום בפקס על ההטעיה הנטענת בהודעתך ודרישה לקבל את הכספים חזרה- אל תעשה שימוש באופניים.
  אתה יכול לשקול תלונה לרשויות הצרכניות ואם זה לא יעזור - הגשת תביעה בבית משפט לתביעות קטנות.
  בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עורך דין ונוטריון גיא סגלוביץ´, עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד,
למידע נוסף

053-9374131 חיוג
הודעה

הסכסוך הכספי הינו הסכסוך הנפוץ ביותר, כתולדה ממנו באה לעולם התביעה הכספית. מזמין עבודה, אינו רוצה לשלם בעבור עבודה שביצע, או שמה לא מדובר בחוסר רצון, אלא באי תשלום בפועל. לווה אינו מחזיר הלוואה ועוד. לא רק שמדובר בתביעות הנפוצות ביותר, מדובר במחלה הקשה ביותר אשר יכולה לתקוף עסק. פגיעה בתזרים ואי קבלת תשלום על עבודות שבוצעו, עשויה לדרדר עסק עד לסגירתו. מאידך, דרישות כספיות המוגשות כנגד מי שאינו חייב את הכסף הנתבע ממנו, גוררת את הנתבע לחשיפה כלכלית וסכנה, כי בית המשפט יחייבו בתשלום כספים. 

הסכסוך הכספי אינו מתחיל ביום הגשת התביעה. צד אשר יזהה את הסכסוך מראש, הראשון שיתחיל להיערך לאפשרות של סכסוך ולתוצאותיו, זוכה בייתרון וייתכן שיעלה בידיו למנוע את הסכוך ואת חסרון הכיס הנלווה לו.

משהתבקשתי לנהל פורום זה, אני מוצא לנכון ליעד אותו כפלטפורמה למתן מענה ראשוני לשאלות העולות בנוגע לסכסוכים הכספיים השונים. הגם שאין בפורום כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, יש לקוות, כי נוכל לסייע ולו במקצת הנושאים.